14.4 C
Zielona Góra
środa, 19 czerwca, 2024

Akcja Znicz 2021: Zmiany w organizacji ruchu

Wiadomości

Akcja Znicz 2021 rusza już 29 października 2021r. od godziny 12.00 i potrwa do 3 listopada godz. 12.00. Zmiany w organizacji ruchu dotyczyć będą okolic Cmentarza Komunalnego przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze.

Akcja Znicz 2021: Ograniczenia w ruchu

Od 29.10 do 3.11 w godz. 8-21 na odcinku od Juliusza Słowackiego do ul. Pułkownika Witolda Pileckiego, obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30km/h. Dodatkowo funkcjonariusze policji będą nadzorować ruch drogowy. Dla każdego kierowcy, istotna jest także kwestia parkingu przy cmentarzu. Jak będzie to wyglądać w tym roku?

Akcja Znicz: Parkingi

Stadion Żużlowy

30.10.2021-1.11.2021
Parking płatny od godz.7.00 do ostatniego klienta. Opłata za parking na stadionie będzie możliwa przy wyjeździe i wyłącznie za pośrednictwem karty płatniczej. Wjazd na parking odbywać się będzie przez „park maszyn” w kierunku Raculi. Wyjazd to kierunek przez „dolną bramę” w prawo w kierunku na Raculę. Nie będzie możliwości przejazdu w kierunku centrum, obowiązywać będzie także nakaz jazdy w prawo dla wyjeżdżających z parkingu.

Akcja Znicz: Nowy Cmentarz

Parking bezpłatny. Wjazd i wyjazd na parking odbywać się będzie na wysokości obecnego wjazdu na nowy parking, dodatkowo prawy pas: wjazd i wyjazd z parkingu – lewy pas: jazda na wprost w kierunku na Raculę. Nie będzie możliwości wjazdu dla samochodów jadących w kierunku Centrum. Obowiązywać będzie nakaz jazdy w prawo dla wyjeżdżających z parkingu, a także zamknięty zostanie obecny wyjazd z nowego parkingu.

Akcja Znicz: Stary Cmentarz

Parking bezpłatny. Parking przy starej części cmentarza będzie funkcjonował z ograniczonym ruchem pojazdów, co nie dotyczy:

  • osób z niepełnosprawnością okazujących kartę parkingową
  • osób posiadających zezwolenie na handel i zaopatrzenia
  • 5 miejsc postojowych dla taksówek i Zielonogórskiego Zakładu Usług Miejskich.

Kierujących posiadających powyższe zezwolenia, nie będą dotyczyć ustawione bezpośrednio przed wjazdem na parking znaki nakazu jazdy prosto, a także zakazu ruchu w obu kierunkach.

Pętla MZK

Bezpłatne miejsca parkingowe będą również udostępniane w dniach 29.10-03.11.2021 przy pętli, na nawierzchni szutrowej, ponadto parking będzie dostępny tylko dla osobówek, policji i autobusów MZK. Na parking nie będzie można wjechać samochodem ciężarowym, obowiązywać będzie także brak wjazdu dla jadących w kierunku Centrum. Dodatkowo: nakaz jazdy w prawo dla wyjeżdżających z parkingu.

Zobacz także: Zielonogórska Policja ostrzega przed fałszywymi SMS-ami!

Akcja Znicz 2021 Organizacja Ruchu. Foto: UM Zielona Góra
Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)