12.4 C
Zielona Góra
niedziela, 4 czerwca, 2023

Automat do zbierania butelek, Zielony Zakątek i stacja naprawy rowerów. Zobacz, co ma szansę powstać w Zielonej Górze

Wiadomości

Automat do zbierania butelek. to nieco uproszona nazwa jednego z trzech prezentowanych dziś, propozycji zadań do Budżetu Obywatelskiego 2022! Głosowanie ruszyło wczoraj, a zatem wciąż masz szansę podjąć decyzje o przyszłości projektów.

Miejski automat do zbierania, kompaktowania i segregacji jednorazowych opakowań – projekt nr 17

Projekt dotyczy zakupu oraz montażu urządzenia do zbierania, kompaktowania i segregacji jednorazowych opakowań po napojach. Automat przyjmuje 3 rodzaje surowca: butelki PET, nakrętki i puszki ALU w trzech osobnych pojemnikach. Zachęcić do bardziej ekologicznej postawy, a tym samym do korzystania z automatu ma pomóc system lojalnościowy. Za oddane opakowania przydzielane zostaną punkty zamieniane na korzyści. Automat do zbierania butelek, wyposażony ma być w wyświetlacz LED do emisji spotów reklamowych oraz filmów edukacyjnych promujących postawę Zero Waste. (Zobacz również: Zero Waste). Miejsce powstania automatu, zależne jest od możliwości technicznych.

Koszt realizacji zadania to: 159414 zł.

Nasz piękny zakątek dla każdego – projekt nr 5

Dom Pomocy Społecznej, przy Al. Słowackiego 29 zgłosił również swoja propozycję zadania do BO. W ramach projektu przewiduje się całkowitą wymianę ogrodzenia na długości 425 metrów. Projekt zakłada rozbiórkę, wywóz, a także utylizację starego ogrodzenia. W jego miejscu powstanie nowe ogrodzenie, zamontowana zostanie brama automatyczna skrzydłowa oraz furtka z elektro zaczepem. Ogrodzenie ma nie tylko poprawić wizualną i estetyczną stronę Domu Pomocy, ale służyć mieszkańcom miasta we wspólnej integracji i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Koszt realizacji to: 420000 zł

Stacje do samodzielnej naprawy rowerów – projekt nr 13

Automat do zbierania butelek, nasz piękny zakątek i… stacje do samodzielnej naprawy rowerów. Trzecie z prezentowanych przez nas zadań, dotyczy budowy stacji dla cyklistów na 16 największych osiedlach w Zielonej Górze. Samoobsługowa stacja naprawy rowerów ma na celu pomóc cyklistom dokonać podstawowych czynności naprawczych. Przy każdej z nich znajdzie się zestaw narzędzi do prostych napraw. Urządzenie będzie bezpłatne, dostępne 24/7. Stacja zostanie wyposażona w zestaw narzędzi, pompkę rowerową na wszystkie rodzaje zaworów, a także w hak do zawieszenia rowerów.
Stacje dedykowane są nie tylko rowerzystom, ale również osobom z niepełnosprawnością, które poruszają się na wózkach oraz rodziców małych dzieci korzystających z wózków.

Koszt zadania to 160000 zł.

To kolejne zadania, które biorą udział w tegorocznym głosowaniu do Budżetu Obywatelskiego. Sprawdź również: Zielonogórscy sportowcy liczą na Twój głos!

- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

o Zielonej