13.4 C
Zielona Góra
środa, 19 czerwca, 2024

Budżet Obywatelski 2022: wyniki głosowania. Sprawdź, które zadanie zostanie zrealizowane

Wiadomości

Budżet Obywatelski 2022 zakończony. Mieszkańcy mogli głosować na dwa z 30 projektów, w tym jeden z Zielonej Góry i jeden z Nowej Dzielnicy Miasta. Głosowanie trwało od 20 grudnia 2021 do 2 stycznia 2022 roku.

Budżet Obywatelski 2022: Lista zwycięzców

Tegoroczny Budżet Obywatelski okazał się sprzyjający różnorodnym projektom. Zyskają zarówno mieszkańcy, jak i zwierzęta bo również na ich rzecz, powstał jeden ze zwycięskich projektów. Oto lista zadań, które uzyskały najwięcej głosów!

BO 2022: Miasto Zielona Góra

  • Centrum Edukacji Humanitarnej – modernizacja budynku Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt na Centrum Edukacji Humanitarnej wraz z wyposażeniem w sprzęt do szkoleń – 2753 głosów.
  • DbaMY o Nasz Chynów – 2221 głosów
  • Piłka Nożna To Jest To – zadaszenie trybun na stadionie piłkarskim przy ul. Sulechowskiej – 2208 głosów.
  • Modernizacja pomieszczeń w budynku Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii Oddział w Zielonej Górze – Lubuskiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii „LOPiT” – 2000 głosów.
  • Fontanna z podświetleniem, stoły do gry, oświetlenie parkingu – rewitalizacja terenu przy ulicach Obywatelska, Harcerska, Ludowa – 1416 głosów.
  • Bezpieczne spacery z dzieckiem. Po widok na starówkę – 1273 głosów.
  • Nasz piękny zakątek dla każdego – 1110 głosów.

Dzielnica Nowe Miasto Zielona Góra

  • Zaprojektowanie i wybudowanie zaplecza sportowo-sanitarnego na ul. Zawada-Sportowa w Zielonej Górze w ramach „Zielonogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2022 r.” – 3984 głosów.
  • „Ratujmy życie! – defibrylatory dla wszystkich dzielnic” – 3643 głosów.
  • Rewitalizacja terenu wokół placu zabaw, budowa Pumtrucka, rozbudowa i doposażenie placu zabaw ul. Przylep- Skokowa – 2250 głosów.

Łącznie w całym głosowaniu udział wzięło 16505 mieszkańców. Gratulujemy zwycięskim projektom.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)