22.4 C
Zielona Góra
niedziela, 19 maja, 2024

Lubuskie ścieżki rowerowe – powstanie nowa polityka rowerowa. Mieszkańcy decydują

Wiadomości

Lubuskie ścieżki rowerowe, to temat najbliższych konsultacji społecznych na które zaprasza Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Dokument nad którym będą debatować mieszkańcy ma na celu ujednolicić działania, a także rozwiązania prawne i szereg zasad w zakresie budowy infrastruktury rowerowej.

Lubuskie ścieżki rowerowe pod lupą

Polityka Rowerowa Województwa Lubuskiego 2030. Program Rozwoju Mobilności Rowerowej” to dokument, który zostanie poddany konsultacjom. Jego celem jest stworzenie spójnego systemu rozwoju infrastruktury rowerowej, promocji turystycznej i poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Konsultacje społeczne projektu dokumentu mają charakter otwarty, swoje uwagi zgłaszać mogą jednostki samorządu terytorialnego, partnerzy gospodarczy, społeczni, turystyczni, organizacje pozarządowe oraz mieszkańcy województwa. Od 1 grudnia 2021 r. do 7 grudnia 2021 r. będzie można składać uwagi i propozycję do projektu wg dwóch następujących możliwości:

  • poprzez wypełnienie formularza w edytowalnej wersji Word oraz przesłanie go drogą elektroniczną na adres mailowy: rowery@lubuskie.pl lub za pośrednictwem platformy ePuap,
  • poprzez wypełnienie formularza w edytowalnej wersji Word oraz przesłanie go drogą pocztową na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, 65-057 Zielona Góra, ul. Podgórna 7 z dopiskiem „Konsultacje społeczne projektu „Polityki Rowerowej Województwa Lubuskiego 2030. Programu Rozwoju Mobilności Rowerowej”.

Zobacz również: Zielonogórskie ścieżki rowerowe – trasy

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)