15.4 C
Zielona Góra
poniedziałek, 25 września, 2023

VI Marsz Równości w Zielonej Górze

Wiadomości

Marsz Równości staje się już tradycją w naszym mieście. W Zielonej Górze po raz szósty odbędzie się święto miłości i wolności dla wszystkich bez względu na płeć, orientację seksualną, wyznanie, rasę i narodowość.

Zielona Góra świętuje Pride Month

Pride Month to święto bycia sobą, a czerwiec jest właśnie miesiącem dumy. Nie bez powodu, to właśnie w tym miesiącu świętuje się równość. Nie chodzi wcale o wiosenno-letnią aurę czerwca, która sprzyja organizowaniu imprez. Chodzi o upamiętnienie ważnych wydarzeń dla społeczności LGBT. 28 czerwca 1969 roku miały miejsce zamieszki w Stonewall Inn w Nowym Jorku. Było to popularne miejsce spotkań osób LGBTQ+, dopóki policja nie przeprowadziła tam brutalnej obławy. Jednak stanowcza reakcja społeczeństwa LGBT i niezgoda na takie traktowanie, doprowadziła do historycznego ruchu na rzecz gejów i lesbijek. Dlatego właśnie w czerwcu na całym świecie, organizowane są liczne wydarzenia na rzecz osób Queer, w tym marsze równości.

Marsz Równości 2023 – Zielona Góra

VI Marsz Równości w Zielonej Górze odbędzie się 10 czerwca 2023 roku o godzinie 13.00, pod hasłem „Przywróćmy wiarę w Miłość”. Miejsce zbiórki i startu spod Zielonogórskiej Filharmonii. Organizatorem wydarzenia jest niezmiennie Instytut Równości. Celem wydarzenia jest ukazanie, że nie ma lepszej ani gorszej miłości i każdy zasługuje na to, aby móc celebrować ją z ukochaną osobą. Zielonogórski Marsz Równości to nie tylko wydarzenie dedykowane osobom LGBTQ+, ale wszystkim ludziom, ponieważ wszyscy zasługują na miłość.

Symbolem tegorocznego wydarzenia będzie tulipan – symbol doskonałej i trwałej miłości między partnerami i członkami rodziny.

Piknik Równości w Zielonej Górze

Marsz to nie jedyne wydarzenie tego dnia. Instytut Równości zaprasza również na Piknik Równości, który odbędzie się w godzinach 12.00-18.00 na Placu przy Filharmonii Zielonogórskiej. To właśnie stamtąd wyruszy o godzinie 13.00 Marsz Równości. Na pikniku nie zabraknie stoisk z tęczowymi gadżetami oraz flagami. Będzie również można zakupić flagę Ukrainy, jako znak solidarności z mieszkańcami tego kraju. Będą również zabawy i animacje, a nawet wspólne tańczenie poloneza.

Na placu przy filharmonii będzie można zapoznać się z działaniami patronów tegorocznego marszu równości w Zielonej Górze, którymi są:

  • Komisja Europejska
  • Urząd Marszałkowski
  • KOD Zielona Góra
  • Food Not Bombs
  • Centrum Terapii HAAK
  • IFMSA-Poland oddział Zielona Góra
  • Zielonogórskie Towarzystwo Edukacyjne „Civilitas”
  • Koło Naukowe „Tęczowy Krużganek”.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona Góra Doradca Finansowy Zielona Góra Zäune Aus Polen - Thor Gubin Skup aut Poznań MOTO-HOME Tanie noclegi Zielona Góra

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(   

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.   

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)