6.4 C
Zielona Góra
wtorek, 23 kwietnia, 2024

V Marsz Równości w Zielonej Górze już w sobotę! (TRASA)

Wiadomości

V Marsz Równości przejdzie ulicami miasta już w najbliższą sobotę (4 czerwca 2022). Trasa liczyć będzie 4 kilometry, a imprezie towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje. Poznaj szczegóły kolejnego zielonogórskiego marszu równości.

V Marsz Równości w Zielonej Górze (TRASA)

V Marsz Równości, podobnie jak poprzednie, organizuje Instytut Równości w Zielonej Górze. Tegoroczny start imprezy o godzinie 14.00 z Placu Powstańców Wielkopolskich (przy Filharmonii). Przebieg trasy:

Plac Powstańców Wielkopolskich – Aleja Wojska Polskiego – Rondo PCK – ul. Dąbrówki – ul. Długa – Aleja Konstytucji 3 Maja – ul. Wrocławska – ul. Podgórna – Rondo 11 Listopada – Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego – ul. Bankowa – Aleja Niepodległości – Pomnik Bachusa – ul. Żeromskiego – ul. Mickiewicza – Plac Powstańców Wielkopolskich.

Marsz potrwa około 2 godziny. Co ważne, w trakcie marszu wyznaczone będą strefy dla osób z zaburzeniami integracji sensorycznej, osób z mizofonią, osób ze spektrum autyzmu oraz tych, którzy będą szli ze zwierzętami, dziećmi oraz wszystkich chcących uniknąć nadmiaru bodźców.

V Marsz Równości w Zielonej Górze – jeszcze więcej atrakcji

Z okazji Marszu Równości, w godzinach 13.00-18.00 odbędzie się także Piknik Równości (Plac przy Filharmonii). Na uczestników wydarzenia czekać będzie wiele, nie tylko tęczowych, atrakcji – w tym stoiska patronów wydarzenia:

 • Komisja Europejska
 • Urząd Marszałkowski
 • Lubuskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet BABA
 • Lubuski Strajk Kobiet
 • Food not bombs
 • Towarzystwo Rozwoju Rodziny
 • Młoda Lewica
 • Centrum Terapii HAAK
 • IFMSA- Poland oddział Zielona Góra
 • Województwo Lubuskie.

Na pikniku nie zabraknie również stoisk, na których będzie można zakupić m.in. tęczowe oraz ukraińskie flagi i rozmaite gadżety. Tegoroczny Marsz Równości jest także wyrazem wsparcia dla Ukrainy, więc pojawią się niebiesko-żółte akcenty. Na uczestników przygotowano również kulinarne atrakcje, w postaci tradycyjnych dań z różnych krajów Europy.
Dzień równości zakończy zabawa taneczna w Cafe Noir. Zagra DJ RVZZ. Start o godzinie 20.00, wstęp wolny.

Patronami V Marszu Równości w Zielonej Górze są:

 • Prezydent miasta Zielona Góra, Janusz Kubicki.
 • Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak.
 • Komisja Europejska w Polsce – uczestników marszu powita komisarz UE ds. równości Helena Dalli.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)