23.4 C
Zielona Góra
piątek, 17 maja, 2024

Park Poetów w Zielonej Górze: miejsce magiczne (zdjęcia)

Wiadomości

Park Poetów w Zielonej Górze, to niezwykłe miejsce. Znajduje się tuż za uniwersyteckim kampusem i stanowi doskonałe miejsce do relaksu, dla miłośników spacerów i natury.

Park Poetów w Zielonej Górze – co to za miejsce?

Park Poetów w przedwojennym Grünbergu stanowił teren rekreacyjny dla mieszkańców miasta. Został założony w latach 30. ubiegłego wieku, ale wcześniej wydobywano tutaj glinę na potrzeby cegielni. W 2020 roku Park Poetów został zrewitalizowany, a przy ścieżkach powstały nowe ławeczki oraz budki i karmniki dla ptaków. Dodatkowo, przy wejściu do parku postawione zostały całoroczne leżaki, stoliki, siedziska i zasadzono owocowe drzewka i krzewy. Mieszkańcy miasta mogą tam chodzić na pikniki – zwłaszcza w cieplejsze miesiące. Park Poetów jest też miejscem spacerów z czworonogami oraz miejscem na aktywną rekreację dla biegaczy oraz cyklistów. W lesie, tuż przy parku, możemy spotkać rozmaite ptaki, sarny i innych dzikich mieszkańców tego obszaru. Dodatkowo, znajdują się tutaj trzy stawy: Dziady, Glinianki oraz Staw Szmaragdowy, a także liczne wąwozy i ścieżki spacerowe. Przez Park Poetów przepływa Gęśnik.

Gdzie znajduje się Park Poetów w Zielonej Górze?

Park Poetów znajduje się nieopodal centrum miasta. Zajmuje powierzchnie 101 ha i umiejscowiony jest na wschód od ul. Szafrana – pomiędzy ulicą Wazów oraz ulicą Akademicką.

Zobacz, jak prezentuje się Park Poetów w różnych porach roku oraz jakich jego mieszkańców, udało nam się uchwycić na zdjęciach.

Las Park Poetów
Las Park Poetów
Gęśnik w Parku Poetów
Gęśnik w Parku Poetów
Ścieżki rekreacyjne Park Poetów
Ścieżki rekreacyjne Park Poetów
Stawy w Parku Poetów
Stawy w Parku Poetów
Mieszkańcy Parku Poetów
Mieszkańcy Parku Poetów
Park Poetów Zielona Góra
Park Poetów w Zielonej Górze
Zielonogórski Park Poetów
Zielonogórski Park Poetów
Park Poetów przy ul. Szafrana
Park Poetów przy ul. Szafrana
Stawy w Parku Poetów
Stawy w Parku Poetów
Teren rekreacyjny w Zielonej Górze
Teren rekreacyjny w Zielonej Górze
Park Poetów
Park Poetów
Park w Zielonej Górze
Park w Zielonej Górze
Park Poetów Zielona Góra
Park Poetów w Zielonej Górze

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)