26.4 C
Zielona Góra
piątek, 19 lipca, 2024

Podwyżka opłat w Zielonej Górze. Za co mieszkańcy zapłacą więcej?

Wiadomości

Podwyżka opłat w Zielonej Górze została przegłosowana przez radnych podczas wtorkowej (30.11.2021r.) sesji Rady Miasta. Radni debatowali nad opłatami za wywóz śmieci – większością zadecydowano o podniesieniu stawki. Zmiany wejdą w życie od 1 lutego 2022 roku.

Podwyżka opłat w Zielonej Górze z kompromisem

Jak informuje Urząd Miasta Zielona Góra większość radnych zagłosowało za podwyżką opłat za wywóz śmieci. Jednak stawki dla zielonogórzan mają być mniejsze od tych, które przypadną mieszkańcom innych miast. Obecne stawki w Zielonej Górze to: 25 zł i 19 zł (w sołectwach). Po podwyżce będą wynosić do 29 zł i 23 zł. Dla porównania mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego zapłacą aż 32 zł, w Łodzi ta kwota sięgnie 34 zł, zaś w Zaborze 36 zł.

Nowe pojemniki na odpady

Miasto kieruje się w stronę bardziej ekologicznych zachowań, dlatego od 2022 roku zielonogórzanie będą mogli korzystać z pojemników na małe elektrośmieci, zaś w aptekach pojawią się pojemniki na przeterminowane leki.

Czytaj również: InPost Elektro Zwroty

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)