-5 C
Zielona Góra
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Podwyżka opłat w Zielonej Górze. Za co mieszkańcy zapłacą więcej?

Wiadomości

Podwyżka opłat w Zielonej Górze została przegłosowana przez radnych podczas wtorkowej (30.11.2021r.) sesji Rady Miasta. Radni debatowali nad opłatami za wywóz śmieci – większością zadecydowano o podniesieniu stawki. Zmiany wejdą w życie od 1 lutego 2022 roku.

Podwyżka opłat w Zielonej Górze z kompromisem

Jak informuje Urząd Miasta Zielona Góra większość radnych zagłosowało za podwyżką opłat za wywóz śmieci. Jednak stawki dla zielonogórzan mają być mniejsze od tych, które przypadną mieszkańcom innych miast. Obecne stawki w Zielonej Górze to: 25 zł i 19 zł (w sołectwach). Po podwyżce będą wynosić do 29 zł i 23 zł. Dla porównania mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego zapłacą aż 32 zł, w Łodzi ta kwota sięgnie 34 zł, zaś w Zaborze 36 zł.

Nowe pojemniki na odpady

Miasto kieruje się w stronę bardziej ekologicznych zachowań, dlatego od 2022 roku zielonogórzanie będą mogli korzystać z pojemników na małe elektrośmieci, zaś w aptekach pojawią się pojemniki na przeterminowane leki.

Czytaj również: InPost Elektro Zwroty

- Reklama -

Wydarzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOMETanie noclegi Zielona Góra

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)