6.4 C
Zielona Góra
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Linia nr 80 zostanie zlikwidowana. Wielkie zmiany w rozkładzie MZK od 2022!

Wiadomości

Linia nr 80 ma zostać zlikwidowana. I chociaż pierwotnie planowano usuniecie linii „0”, ostatecznie odejdzie od nas linia „80”, która jeździła na trasie ul. Botaniczna – ul. Wrocławska. Niezadowoleni mieszkańcy krytykowali zmiany w rozkładzie i oczekiwali reakcji MZK w tej sprawie. Reakcja jest – ale czy zadawalająca?

Linia nr 80 zniknie, a linia „0” zostanie z sentymentu

MZK w Zielonej Górze reaguje na oburzenie mieszkańców. W związku z tym decydowało się pozostawić linię nr „0”, a zamiast niej zlikwidować „80”. – Zmiana z numeru 80 na 0 podyktowana jest przyzwyczajeniem naszych pasażerów do „zerówki”, która funkcjonuje w naszym mieście od roku 1967. – argumentuje decyzje Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze. Mimo to, linia „0” nie zachowa swojej tradycyjnej trasy. Od 1 stycznia 2022 będzie ona wyglądała następująco:

BOTANICZNA – Wyszyńskiego – al. Wojska Polskiego – Bohaterów Westerplatte – Dworzec Główny – Staszica – Waryńskiego – Lwowska – WROCŁAWSKA (wybrane kursy: Racula Głogowska – Nowy Kisielin Park Technologiczny – PKP NOWY KISIELIN).

Jak dodaje MZK Zielona Góra, kursy linii „0” na ulicy Jaskółczej zastąpią autobusy linii nr 44. Mają one zagwarantować taką samą liczbę kursów do centrum co obecnie. Natomiast bezpośrednie połączenie ulicy Jaskółczej z ulicą Wrocławską zapewnią autobusy linii nr 10.

„80” to nie jedyne zmiany w nowym rozkładzie

Poza linią nr „80” zniknie także linia nr 37, ponieważ jest stosunkowo rzadko wybierana przez pasażerów. Mieszkańców os. Zacisze, czekają kolejne zmiany. W miejsce rzadko kursujących linii 1725 i 37 na przystanki podjedzie autobus linii nr 5 z częstotliwością nawet co 15 minut. Ponieważ zlikwidowana zostanie linia nr „37”, do pętli Wyczółkowskiego zostanie wydłużona trasa linii nr 6. Natomiast przez ulicę Prostą będą kursowały także autobusy linii nr 10.

Zmiany w podstawowych liniach

MZK informuje, że podstawowe linie tworzyć będą nr: 05814 oraz 19. Autobusy o tych numerach będą jeździły z częstotliwością co 15 minut, w godzinach szczytu. Poza godzinami szczytu – co 20 minut. Natomiast w ferie i wakacje, w dni świąteczne oraz część soboty, co 30 minut.

Nowa linia „29”

Chociaż zlikwidowana zostanie popularna linia nr 80, powstanie nowa, chociaż nie na jej miejsce. Na trasie MZK pojawi się linia oznaczona numerem 29 (w relacji Os. Czarkowo – Lechitów). Ma ona zapewnić podróżujących bezpośrednie połączenie osiedla Czarkowo i ulicy Batorego z centrum handlowym przy ulicy Wrocławskiej. Dodatkowo ma ona poprawić komfort podróżowania odciążając autobusy linii nr 19.

Rozkład jazdy MZK: jeszcze więcej zmian na tablicach informacyjnych

To nie koniec zmian, związanych z kursowaniem autobusów. Rozkład jazdy zostanie podzielony na kolejne tabele. Od 1 stycznia 2022r. obowiązywać będzie rozkład od pon. do pt. w dni nauki szkolnej, ale także rozkład od pn. do pt. w ferie i wakacje (zaznaczony na rozkładzie kolorem niebieskim). Pozostanie informacja o kursowaniu linii w soboty, niedziele i święta.

Pełny rozkład zmian od 1 stycznia 2022r. znajduje się na stronie MZK.

Sprawdź również kursowanie autobusów w czasie świąt: Kursowanie autobusów MZK w okresie świątecznym

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)