22.4 C
Zielona Góra
niedziela, 19 maja, 2024

Zielona Góra zaniedbana jesienią? Apel o posprzątanie liści

Wiadomości

Zielona Góra wygląda bardzo malowniczo pod przykryciem jesiennych barw. Jednak opadające liście, które jednych zachwycają i motywują do jesiennych spacerów z aparatem fotograficznych, innych zniechęcają. Zdaniem niektórych zielonogórzan – czas posprzątać liście.

Zielona Góra zasypana liśćmi

Radny Sławmoir Kotylak złożył interpelację w imieniu mieszkańców miasta, zwracając uwagę na zalegające liście, które mogą stanowić dla niektórych niebezpieczeństwo. Liście zalegają na chodnikach i ścieżkach rowerowych. Problem ten dotyczy zarówno centrum, jak i dalszych zakątków miasta. – Zalegające, mokre liście stanowią niebezpieczeństwo dla pieszych oraz rowerzystów. Wraz z nadejściem jesieni jest ich coraz więcej, przez co łatwo się poślizgnąć, o czym alarmują mieszkańcy – pisze w interpelacji S. Kotylak. Radny prosi także o przekazanie informacji, dotyczących częstotliwości wykonywanych prac porządkowych, a także na jakiej podstawie jest tworzony ich harmonogram. Pojawia się również pytanie o to, czy miasto dysponuje odpowiednią ilością sprzętu porządkowego. Na odpowiedź Urzędu Miasta Zielona Góra, trzeba będzie poczekać. A czy dla Was jesienne liście również są problemem?

Zobacz również: Akcja Znicz 2021: Zmiany w organizacji ruchu

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)