14.4 C
Zielona Góra
środa, 19 czerwca, 2024

Krzysztof Fedorowicz finalista NIKE 2021 w Piekarni Cichej Kobiety

Wiadomości

Krzysztof Fedorowicz autor książki „Zaświaty„, za którą został nominowany do najważniejszej w Polsce nagrody literackiej Nike 2021, spotka się z czytelnikami w Piekarni Cichej Kobiety. Wieczór autorski odbędzie się już dziś (23.11) o godzinie 18.00.

Krzysztof Fedorowicz zielonogórzanin z nominacją do Nike

Krzysztof Fedorowicz, prozaik, felietonista i poeta w swoim dorobku literackim ma takie dzieła, jak „Apokryfy i argumenty” (1994), „Martwa natura” (1998) i wreszcie „Zaświaty” (2020). Ta ostatnia publikacja przyniosła mu nominację do nagrody Nike i choć ostatecznie nagroda powędrowała do Zbigniewa Rokity za książkę „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”, sukces lubuskiego autora zasługuje na uznanie.

„Zaświaty” opowieść o nieprzemijaniu

Zaświaty Krzysztofa Fedorowicza to powieść konstrukcją przypominającą Biegunów Olgi Tokarczyk, laureatki literackiego Nobla. Historia dziejąca się na przestrzeni wieków dotyka wspólnego wątku, jakim jest pasja do uprawiania wina, a w podróż w czasie czytelnika zabiera August Grempler, twórca słynnego wina. Temat nieobcy autorowi, ponieważ sam Fedorowicz jest winiarzem i posiada Winnice Miłosz.

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Fedorowiczem odbędzie się dziś (23.11) o godz.18.00 w Piekarni Cichej Kobiety (ul. Fabryczna 13). Na wieczór literacki zaprasza Zielonogórski Klub „Tygodnika Powszechnego”.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)