13.4 C
Zielona Góra
środa, 19 czerwca, 2024

Kino Nysa świętuje urodziny z Nosferatu

Wiadomości

Kino Nysa w tym roku obchodzi swoje 100 urodziny. Z tej okazji zielonogórzan czeka iście magiczne i kinowe doznanie. Fundacja Tłocznia we współpracy z galerią BWA, zapraszają na setne urodziny Kina Nysy z samym Nosferatu w roli głównej. O co chodzi?

Kino Nysa ma 100 lat

15 października 1921 restauratorzy, bracia Karl i Richard Bohr, uruchomili po raz pierwszy Kino Nysa. Debiutującym seansem, w jakim mieli okazję wziąć udział mieszkańcy dawnego Grunberga był „Cud nart”. Kino funkcjonowało do 2015 roku, ale miłośnicy Zielonej Góry nie zapomnieli o tej historii naszego deptaka i organizuję wyjątkowe urodziny Nysy.

Urodzinowa symfonia grozy

Jak informuje Fundacja Tłocznia, urodziny Kina Nysa będą obchodzone w wyjątkowy, a jednocześnie iście kinowy sposób. Z okazji setnych urodzin uruchomienia najstarszego kina w Zielonej Górze, w galerii BWA wyświetlony zostanie pokaz filmu „Nosferatu – symfonia grozy”, który miał swoją premierę w 1922 roku. Jest zatem niemalże równolatkiem naszej Nysy. „Nosferatu – symfonia grozy” to historia agenta nieruchomości, który nieświadomie trafia do zamku wampira Nosferatu. Film powstał na podstawie słynnej książki „Drakula” Brama Stokera.

Urodzinowy pokaz „Nosferatu – symfonia grozy” odbędzie się w sobotę 18 października o godzinie 19.00 w galerii BWA. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Na widzów czekają niespodzianki.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)