2.4 C
Zielona Góra
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Tydzień danych statystycznych: „25 lat województwa lubuskiego”

Wiadomości

W związku z celebracją Dnia Statystyki Polskiej, Urząd Statystyczny w Zielonej Górze zaprasza w dniach od 4 do 7 marca bieżącego roku na organizowany Tydzień Statystyczny. Jest to cykliczne wydarzenie skierowane do wszystkich zainteresowanych danymi statystycznymi w regionie.

Głównym celem wydarzenia jest promowanie dostępnych zasobów statystyki publicznej oraz podkreślenie jej roli w działaniach związanych z diagnozą, obserwacją i oceną bieżących procesów społecznych i gospodarczych w regionie. Tegoroczne wydarzenie poświęcone będzie 25-leciu funkcjonowania województwa lubuskiego.

Program wydarzenia:

Urząd Statystyczny w Zielonej Górze, ul. Spokojna 1:

  • 4.03.2024 r. „25 lat województwa lubuskiego – mozaika lubuska”
  • 5.03.2024 r. „25 lat województwa lubuskiego – w stronę źródła” – spotkania kierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów będą okazją do zapoznania młodzieży z działalnością i misją statystyki publicznej. Podczas zajęć uczniowie będą mieli okazję rozwinąć umiejętności analizowania i przetwarzania informacji statystycznych oraz interpretacji danych.
  • 6.03.2024 r. seminarium „25 lat województwa lubuskiego – statystyczny obraz rolnictwa” – kierowane do przedstawicieli organizacji i instytucji zainteresowanych działalnością rolniczą w regionie, w całości poświęcone specjalizacji Urzędu jakim jest Badanie koniunktury w gospodarstwach rolnych.

Aula Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Wojska Polskiego 71

  • 7.03.2024 r. seminarium „25 lat województwa lubuskiego – wykorzystane szanse i potencjał rozwoju” – wydarzenie z udziałem przedstawicieli najważniejszych instytucji działających na rzecz rozwoju regionalnego, w tym m.in. Wojewody Lubuskiego i Marszałka Województwa.

Bezpośrednio przed seminarium odbędzie się briefing prasowy (7.03. godz. 8.30) z udziałem Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego – Dominika Rozkruta oraz Dyrektora Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze – Romana Fedaka.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)