-4.4 C
Zielona Góra
sobota, 2 grudnia, 2023

PKP Zielona Góra – Poznań: niedługo koniec remontu torów!

Wiadomości

Remont linii kolejowej Czerwieńsk – Zbąszynek powoli dobiega końca. Oznacza to, że już niebawem na trasie PKP Zielona Góra – Poznań dojedziemy bez komunikacji zastępczej. Powrócą też bezpośrednie dojazdy do Warszawy. Na koniec tego remontu długo czekamy, ale prace są już na finiszu!

PKP Zielona Góra – Poznań – kiedy pociągi zaczną kursować?

Remont na linii Czerwieńsk – Zbąszynek trwa już prawie trzy lata. Niestety opóźnienie jest związane m.in. z kradzieżą około 23 kilometrów odcinka trakcji, opóźnienia wykonawcy oraz rozwiązania z nim umowy. To ostatnie spowodowało konieczność szukania kolejnej firmy, która zajmie się realizacją inwestycji. Zwycięzcę przetargu, przedsiębiorstwo Alusta S.A, wybrano dopiero w październiku 2022. Jednak wszystko wskazuje na to, że już niebawem pociągi wrócą na dawne tory.

Obecnie prace idą zgodnie z planem i są już na ukończeniu. Niebawem mają ruszyć próbne przejazdy pociągów, które sprawdzą czy remontowany odcinek jest bezpieczny. Kiedy możemy spodziewać się przejazdów na linii Czerwieńsk – Zbąszynek bez komunikacji zastępczej? PKP Polskie Linie Kolejowe twierdzi, że jeszcze w pierwszym kwartale tego roku. Wszystko zależy od oceny odcinka, po przejazdach testowych.

Remont trakcji – co się zmieni?

Dlaczego tak długi remont był nam potrzebny? Stan infrastruktury przed rozpoczęciem prac remontowych był w słabej kondycji. Przez to dochodziłoby do coraz częstszych ograniczeń prędkości, a tym samym wydłużenia czasu przejazdu. Efektem remontu ma być zwiększony komfort i bezpieczeństwo jazdy. Pociągi na trasie Zbąszynek – Czerwieńsk poruszać się będą z prędkością 120 km/h w około 30 minut. Oznacza to, że czas przejazd będzie o 6 minut krótszy, w stosunku do tego co było przed rozpoczęciem prac.

- Reklama -

Wydarzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOMETanie noclegi Zielona Góra

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)