16.4 C
Zielona Góra
sobota, 18 maja, 2024

Marcin Pabierowski – prezydent Zielonej Góry. Mamy nowego włodarza

Wiadomości

Marcin Pabierowski, nowo wybrany prezydent Zielonej Góry, świętuje zwycięstwo w wyborach samorządowych. Jego sukces zakończył 18-letnią kadencję Janusza Kubickiego, podczas której miasto przeszło znaczące zmiany. Nowa era dla Zielonej Góry zapowiada świeże podejście i nowe możliwości dla mieszkańców.

Marcin Pabierowski wygrywa z Januszem Kubickim wybory na prezydenta Zielonej Góry

W drugiej turze wyborów samorządowych, Marcin Pabierowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej, uzyskał 57,46% głosów, pokonując dotychczasowego prezydenta Janusza Kubickiego, który zdobył 42,54% głosów. Wyniki te kończą długą kadencję Kubickiego i otwierają nowy rozdział w historii miasta.

Marcin Pabierowski w wyborach na prezydenta miasta, zapowiedział skupienie się na kilku obszarach rozwoju miasta. Jego plany obejmują m.in. inwestycje w infrastrukturę, w tym rozbudowę sieci drogowej i komunikacyjnej, co ma na celu poprawę dostępności i mobilności mieszkańców. Pabierowski planuje także zwiększyć wsparcie dla lokalnych przedsiębiorstw, rozwijając programy pomocowe i stymulujące innowacyjność oraz konkurencyjność na lokalnym rynku, a także powołanie m.in. Miejskiej Rady Kobiet. Dodatkowo, akcentuje znaczenie edukacji i zdrowia, proponując nowe inicjatywy mające na celu poprawę jakości życia. Zapowiedział również modernizację Amfiteatru – podniesienia znaczenia Zielonej Góry, jako miasta festiwalowego, a także tworzenie nowych zielonych przestrzeni.

Zobacz również: Wybory samorządowe 2024 – wyniki

Kim jest Marcin Pabierowski – poznaj nowego włodarza miasta

Marcin Pabierowski (16 sierpnia 1978 w Zielonej Górze) to przedsiębiorca i wieloletni radny miejski, społecznik z wykształceniem inżynierskim z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu inżynierii bezpieczeństwa pożarowego oraz wiertnictwa, nafty i gazu. Jego kampania skupiała się na zmianach w edukacji i lokalnej gospodarce, a wśród jego zwolenników znaleźli się m.in. Donald Tusk i Barbara Nowacka.

Sandra Stempniewska
Sandra Stempniewska
Witajcie zielonogórzanie! Nazywam się Sandra Stempniewska i jestem redaktorką portalu www.zielonogorski.pl. Mieszkam w Zielonej Górze od urodzenia i uwielbiam to miasto. Skończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Zielonogórskim, jestem autorką książki, opowiadań oraz publikacji naukowych i felietonów. Na portalu piszę dla Was artykuły, które pozwolą Wam być na bieżąco ze zmianami w naszym mieście – od inwestycji, poprzez remonty, wydarzenia oraz akcje społeczne. Dostarczam również informacji na temat historii miasta, jego zabytków, atrakcji turystycznych i kulturalnych oraz najważniejszych miejsc na mapie Zielonej Góry. Znajdziecie tutaj również przewodniki na temat komunikacji i środków transportu dostępnych na terenie miasta oraz jego okolic. Mam nadzieję, że portal zielonogorski.pl będzie dla Was przyjemnym miejscem, do którego będziecie wracać każdego dnia!
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)