18.4 C
Zielona Góra
piątek, 19 lipca, 2024

Potteromaniak, czyli konkurs dla miłośników Harry’ego Pottera

Wiadomości

Potteromaniak to konkurs dla sympatyków świata Harry’ego Pottera. Wydarzenie organizuje Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze. Poznaj szczegóły Potteromaniaka 2022!

Potteromaniak 2022 – zielonogórski konkurs o Harrym Potterze

Chociaż od premiery ostatniej książki o przygodach Harry’ego Pottera minęło sześć lat, świat Harry’ego Pottera wciąż budzi fascynację. Wprawdzie sama seria o młodym czarodzieju jest – póki co – zakończona, to wciąż powstają rozmaite historie oraz filmy z uniwersum Harry’ego Pottera. Fani świata stworzonego przez J.K. Rowling chętnie biorą udział w klimatycznych eventach. Zwłaszcza, że Potterem pasjonują się również młodsze pokolenia. I to właśnie dla nich przeznaczony jest konkurs Potteromaniak 2022, organizowany przez mediatekę Góra Mediów z Biblioteki Norwida.

Potteromaniak 2022 – informacje o konkursie

Potteromaniak 2022 – Konkurs wiedzy o książce „Harry Potter i Komnata Tajemnic” przeznaczony jest dla uczniów klas 6 Szkół Podstawowych. Pierwszym etapem konkursu, jest zgłoszenie klasy do zmagań oraz rozwiązanie quizu. Na zgłoszenia Biblioteka czeka do 31 października 2022 roku. Cztery drużyny, które jako pierwsze prześlą zgłoszenia z poprawnymi odpowiedziami na pytania konkursowe, wezmą udział w finale Potteromaniak 2022. Wyniki quizu zostaną podane na stronie FB mediateki Góra Mediów najpóźniej do 2 listopada oraz na stronie internetowej Biblioteki Norwida. Następnie klasy wytypują trzech uczniów, którzy reprezentować będą zespół w finale, który odbędzie się 8 listopada (wtorek) o godzinie 10.00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze. Podczas wydarzenia odbędzie się również głośne czytanie fragmentów książki o Harrym Potterze.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa znajduje się na stronie Biblioteki Norwida.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)