11.7 C
Zielona Góra
sobota, 18 maja, 2024

Noc z Norwidem w Parku w Zatoniu. Nocne listopadowe czytanie prac poety

Wiadomości

Noc z Norwidem, to wydarzenie na które zaprasza Park Książęcy w Zatoniu i Biblioteka Norwida. Zielonogórska książnica obchodzi hucznie 200 urodziny Cypriana Kamila Norwida. Warto wspomnieć, że rok 2021 to rok wielu patronów: kard. Stefana Wyszyńskiego, Stanisława Lema, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Różewicza, a także właśnie Cypriana Kamila Norwida.

Listopadowa Noc z Norwidem

Noc z Norwidem to wydarzenie, które rozpocznie się 10 listopada o godzinie 20.00 w przedpałacowej oranżerii w Zatoniu i zakończy się o godz. 2.00 (w nocy) 11 listopada 2021r. W programie:

  • Prezentacja filmu o Norwidzie, przygotowana przez pracowników Mediateki Góra Mediów (Magdalenę Faron i Natalię Dyjas – Szatkowską)
  • Wystawa oryginalnych rysunków poety (możliwe do zobaczenia w Zatoniu tylko w tę jedną noc).
  • Czytanie utworów Cypriana Norwida.
  • Poezja śpiewana w wykonaniu Zuzy Wiśniewskiej – zwyciężczyni 57. studenckiego festiwalu piosenki w Krakowie.
  • Poczęstunek.

Wydarzenie ma być jednocześnie uczczeniem urodzin poety, jak i obchodami Święta Niepodległości. Organizatorami Nocy z Norwidem są: Fundacja Ogrody Kultury im. księżnej Dino i Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)