6.4 C
Zielona Góra
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Rozdawanie dyni, malowanie sportowiska, gra terenowa – weekend w Zielonej Górze

Wiadomości

Rozdawanie dyni, imprezy klubowe, rodzinne gry terenowe, to zaledwie kilka atrakcji, które czekają na zielonogórzan w nadchodzący weekend. Nie chcesz spędzić całego weekendu na kanapie, a nie masz pomysłu na własne działania – sprawdź, co będzie działo się w Zielonej Górze przez weekend.

Rozdawanie dyni

23 października o godzinie 11:00 ZGK w Zielonej Górze będzie rozdawało dynie na parkingu przed Urzędem Miasta. Pracownicy ZGK będą czekali na zielonogórzan zaopatrzeni w 400 dyń, więc obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy. Dodatkowo przewidziano nie więcej, niż jedną dynię na osobę. Akcja potrwa do oddania ostatniej dyni.

Rodzinna gra Terenowa

Biblioteka Norwida zaprasza 23 października o godzinie 10:00 do wzięcia udziału w rodzinnej grze terenowej „Zaczytani w Norwidzie”. Gra będzie oscylowała wokół patrona zielonogórskiej książnicy Cypriana Norwida. Zainteresowani uczestnictwem w wydarzeniu, muszą pobrać Rodzinną Kartę Uczestnictwa z Biura Rodzinnej Gry mieszczącego się w holu Biblioteki Norwida. Uczestnicy będą mieli do wykonania 8 zadań – w różnych miejscach Biblioteki. Nagrodą jest czytnik PocketBook Touch Lux 5. Zabawa potrwa do godziny 13:00.

Spacer z PTTK i inne wydarzenia

Zielonogórski oddział PTTK zaprasza w niedzielę (24.10) do wspólnej pieszej wyprawy po Niecce Chynowskiej – co więcej spacer będzie połączony z grzybobraniem. 8 km trasa poprowadzi z miejscowości Jany do Zielonej Góry. Zbiórka uczestników odbędzie się w Centrum Przesiadkowym MZK. Odjazd autobusu linii nr 22 do Jan o godz. 10.50, zaś planowany powrót z Chynowa około godziny 15.30. Wycieczkę poprowadzi Przodownik Turystyki Pieszej Beata Musiałowska. Na aktywny weekend zapraszają również 4 Żywioły . Tym razem chodzi o sobotnie malowanie rodzinnego sportowiska (czytaj więcej: 4 Żywioły proponują wspólne malowanie. O co chodzi?). Natomiast miłośnicy Kabaretu mogą zarezerwować sobie sobotni wieczór (23.10), ponieważ kabaret Neo-Nówka obchodzi swoje 20-lecie na CRS Zielona Góra.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)