19.4 C
Zielona Góra
niedziela, 19 maja, 2024

Szpital zielonogórski będzie miał nowy OIOM i okulistykę

Wiadomości

Szpital zielonogórski czekają zmiany. W ubiegłym tygodniu ruszyła rozbiórka łącznika w szpitalu, a w jego miejscu jesienią bieżącego roku ma zostać uruchomiony OIOM oraz okulistyka.

Szpital zielonogórski inwestuje w OIOM

Jak informuje Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze nowy obiekt składa się z pięciu kondygnacji. Na oddziale intensywnej terapii będzie 17 łóżek, podczas gdy obecnie jest ich 10. Oddział okulistyki również zyska więcej łóżek, a także znacznie lepsze warunki. Pojawią się również łóżka pediatryczne dla dzieci po zabiegach okulistycznych i laryngologicznych, ale także po poważniejszych urazach w celu ustabilizowania stanu przed przekazaniem do oddziału intensywnej terapii w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

Nowy budynek – jak będzie wyglądał?

Nowy budynek nad którym obecnie trwają prace budowlane, będzie składał się 5 kondygnacji:

  • Parter: duży hol, windy, zespół szatni dla personelu i studentów.
  • Wyższy parter: sala gimnastyczna dla Pododdziału Rehabilitacji Neurologicznej.
  • Poziom + 1: Kliniczny Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii (sale łóżkowe z punktami pielęgniarskimi, zaplecze logistyczne, sanitarne i magazynowe, pokoje lekarskie).
  • Piętro + 2: poradnia okulistyczna, poczekalnia, punkt rejestracyjny, sanitariaty.
  • Poziom + 3: Kliniczny Oddział Okulistyki (sale łóżkowe, centralnie położony punkt pielęgniarski, gabinety, pokój badań z ciemnią, zaplecze socjalne i sanitarne).
  • Poziom +4: blok operacyjny i 10-stanowiskowa sala z zapleczem.

Inwestycja sfinansowana jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Koszt całkowity wynosi prawie 26,6 mln zł, zaś dofinansowanie to ponad 21,6 mln zł.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)