15.4 C
Zielona Góra
poniedziałek, 25 września, 2023

Boisko piłkarskie powstanie w Zielonej Górze. Umowa podpisana!

Wiadomości

Boisko piłkarskie w Zielonej Górze, naprawdę powstanie. To już nie tylko plany i marzenia, ale fakty. Miasto podpisało dziś umowę z wykonawcą na budowę profesjonalnego boiska do piłki nożnej wraz z zadaszeniem.

Boisko piłkarskie w Zielonej Górze

Ważny dzień dla zielonogórskich fanów piłki nożnej. W mieście powstanie profesjonalne boisko do piłki nożnej. Obiekt o wymiarach 68×105 m. zlokalizowany będzie przy ul. Sulechowskiej. Boisko będzie miało nawierzchnię ze sztucznej trawy, która będzie spełniać ekologiczne standardy, ponieważ jej składniki pochodzą z recyklingu. Ponadto obiekt będzie zadaszony w postaci hali pneumatycznej, dzięki której zachowane zostanie ciepło, a co za tym idzie treningi odbywać się będą przez cały rok. Inwestycja kosztuje 9 mln 600 tys. zł i jest dofinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Wykonawca ma 18 tygodni na realizację zamówienia, czyli do czerwca 2022r. Z boiska korzystać będą piłkarze Lechii Zielona Góra, ale nie tylko. W planach są także turnieje piłki nożnej dla dzieci.

boisko zielona góra
boisko zielona góra/ foto: UM Zielona Góra
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona Góra Doradca Finansowy Zielona Góra Zäune Aus Polen - Thor Gubin Skup aut Poznań MOTO-HOME Tanie noclegi Zielona Góra

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(   

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.   

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)