12.4 C
Zielona Góra
niedziela, 3 marca, 2024

Lokalne inwestycje drogowe, czyli mieszkańcy mogą współfinansować drogi

Wiadomości

Lokalne inwestycje drogowe to koncepcja, która zakłada realizację inwestycji drogowych w ramach osiedlowego funduszu drogowego. Z prośbą o rozpatrzenie tego pomysłu, do prezydenta miasta zwrócił się radny Paweł Zalewski. O co dokładnie chodzi?

Lokalne inwestycje drogowe – mieszkańcy współfinansują drogi

Jak zauważa radny w swojej interpelacji, budowa dróg w mieście wymaga dużego nakładu finansowego, który często przerasta możliwości budżetowe miasta. Jednak drogi są potrzebne, jak więc ten problem można rozwiązać? Wg koncepcji, mieszkańcy mogą tworzyć komitety społeczne lub inicjatywy lokalne i inne formy o charakterze partnerstwa publiczno-prywatnego, gdzie mogą gromadzić fundusze. Pieniądze miałyby być przekazane na współfinansowanie budowy, przebudowy lub remontu lokalnej drogi. Dzięki wyżej wymienionym zrzeszeniom, przedsiębiorcy, a także mieszkańcy miasta mogą uzyskać dogodniejsze dojazdy do swoich firm lub posesji. Zgodnie z możliwościami finansowymi mieszkańcy mogliby finansować chodniki, oświetlenie, elementy przyulicznej zieleni. Wszystko odbywałoby się zgodnie z ustaleniami z mieszkańcami. Magistrat również pokrywałby część potrzebnych wydatków.

Miasto daje zielone światło dla lokalnych inwestycji drogowych

Zgodnie z odpowiedzią prezydenta miasta Janusza Kubickiego, Departament Zarządzania Drogami, popiera inicjatywę zaproponowaną przez radnego Zalewskiego. – Uprzejmie proszę o doprecyzowanie sposobu funkcjonowania takiego funduszu praz określenie, na jakich zasadach, w jakiej formie i przez kogo miałby być prowadzony – czytamy w odpowiedzi prezydenta miasta. Pomysł współfinansowania lokalnych inwestycji drogowych to inicjatywa, która przypadła do gustu miastu, ale czy mieszkańcy poprą ten pomysł i zdecydują się na współtworzenie miejskiej infrastruktury w wybranych przez siebie obszarach? Czas pokaże.

- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOMETanie noclegi Zielona Góra

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)