13.3 C
Zielona Góra
wtorek, 30 maja, 2023

Mini ZOO w Zielonej Górze zostanie przebudowane. Co się zmieni?

Wiadomości

Mini ZOO w Zielonej Górze czekają zmiany. Prezydent Janusz Kubicki, podpisał w czwartek (12.05.2022) umowę na przebudowę zielonogórskiego zoo. Poza nowymi mieszkańcami, pojawią się inne zmiany. Jakie? Co się zmieni w mini zoo? Sprawdźmy!

Mini ZOO w Zielonej Górze powiększa się

Mini ZOO zostanie rozbudowane w kierunku lasu, a zgodnie z założeniami w przyszłości wraz ze Wzgórzami Piastowskimi, Górą Tatrzańską i kąpieliskiem w Ochli, ma stworzyć kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy. Zapowiadana przebudowa nie zamknie atrakcji. Tylko jedna z alei spacerowych zostanie wyłączona z użytkowania. W ramach przebudowy zaplanowano:

  • wybudowanie trzech budynków, w których pojawią się nowe zwierzęta takie, jak: małpki kapucynki, lemury oraz owce świniarki. Powstanie również altana wypoczynkowo-szkoleniowa, a także nowe toalety.
  • nowe nasadzenia: 1800 krzewów, ponad tysiąc bylin, 5 tysięcy cebul kwiatowych.
  • powstaną również żywe szałasy i tunele z wikliny.

Wykonawcą inwestycji będzie firma Łukasik Group Sp. z o.o. z Grodziska Wielkopolskiego, a koszt przebudowy wyniesie: 3 mln 416 tys. 666 zł. Pieniądze na inwestycję miasto uzyskało dzięki współpracy z miastem partnerskim – Cottbus. Prace budowlane rozpoczną się 17 maja 2022 roku, a zakończą na początku 2023 roku.

Mini ZOO – kolejne plany

Jak poinformował radny Paweł Wysocki, podczas konferencji prasowej dotyczącej przebudowy zoo, niebawem ruszą kolejne konsultacje. Dotyczyć będą przebudowy placu zabaw. Mieszkańcy będą mogli zaproponować swoje pomysły i wypowiedzieć się na temat obecnych atrakcji, jak plastikowe postaci z bajek, czy mówiące drzewo.

- Reklama -

Wydarzenia

1 KOMENTARZ

Comments are closed.

- Reklama -

o Zielonej