14.4 C
Zielona Góra
środa, 19 czerwca, 2024

Mini ZOO w Zielonej Górze zostanie przebudowane. Co się zmieni?

Wiadomości

Mini ZOO w Zielonej Górze czekają zmiany. Prezydent Janusz Kubicki, podpisał w czwartek (12.05.2022) umowę na przebudowę zielonogórskiego zoo. Poza nowymi mieszkańcami, pojawią się inne zmiany. Jakie? Co się zmieni w mini zoo? Sprawdźmy!

Mini ZOO w Zielonej Górze powiększa się

Mini ZOO zostanie rozbudowane w kierunku lasu, a zgodnie z założeniami w przyszłości wraz ze Wzgórzami Piastowskimi, Górą Tatrzańską i kąpieliskiem w Ochli, ma stworzyć kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy. Zapowiadana przebudowa nie zamknie atrakcji. Tylko jedna z alei spacerowych zostanie wyłączona z użytkowania. W ramach przebudowy zaplanowano:

  • wybudowanie trzech budynków, w których pojawią się nowe zwierzęta takie, jak: małpki kapucynki, lemury oraz owce świniarki. Powstanie również altana wypoczynkowo-szkoleniowa, a także nowe toalety.
  • nowe nasadzenia: 1800 krzewów, ponad tysiąc bylin, 5 tysięcy cebul kwiatowych.
  • powstaną również żywe szałasy i tunele z wikliny.

Wykonawcą inwestycji będzie firma Łukasik Group Sp. z o.o. z Grodziska Wielkopolskiego, a koszt przebudowy wyniesie: 3 mln 416 tys. 666 zł. Pieniądze na inwestycję miasto uzyskało dzięki współpracy z miastem partnerskim – Cottbus. Prace budowlane rozpoczną się 17 maja 2022 roku, a zakończą na początku 2023 roku.

Mini ZOO – kolejne plany

Jak poinformował radny Paweł Wysocki, podczas konferencji prasowej dotyczącej przebudowy zoo, niebawem ruszą kolejne konsultacje. Dotyczyć będą przebudowy placu zabaw. Mieszkańcy będą mogli zaproponować swoje pomysły i wypowiedzieć się na temat obecnych atrakcji, jak plastikowe postaci z bajek, czy mówiące drzewo.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)