16.4 C
Zielona Góra
sobota, 13 kwietnia, 2024

Plac Słowiański czeka rewitalizacja! Miasto podpisało umowę z wykonawcą

Wiadomości

Plac Słowiański w Zielonej Górze doczeka się rewitalizacji – już w maju 2023 roku mieszkańcy miasta będą mogli cieszyć się odnowionym parkiem w centrum miasta. Jakie czekają nas zmiany?

Plac Słowiański Zielona Góra – zielona przestrzeń w sercu miasta

Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki, podpisał wczoraj (29.03.2022r.) umowę na podstawię, której zostanie przeprowadzona rewitalizacja Placu Słowiańskiego. Wykonawcą jest firma Arman Roboty Ziemne. Dotychczas w Zielonej Górze zrealizowała projekty przy Dolinie Gęśnika oraz skwer przy Placu Pocztowym. W ramach rewitalizacji, Plac Słowiański zyska dodatkowe 10 miejsc parkingowych oraz stojaki na rowery. Zostanie położona nowa nawierzchnia ścieżek – zostaną wytyczone place i dróżki. Nie zabraknie nowych elementów małej architektury. Pojawią się zatem: ławki, całoroczne leżaki, stoliki, krzesła, a także fontanna, zdroje uliczne z pitną wodą. Plac Słowiański będzie zazielenionym miejscem z licznymi hortensjami, wiśnią pikowaną, klonem czerwonym, magnolią parasolowatą. Zieleń będzie automatycznie nawadniania. Ponadto plac będzie monitorowany i wyposażony w energooszczędne oświetlenie LED.

Koszt realizacji inwestycji wynosi 4 mln 425 tys. zł. Ponad 3 mln zł pochodzi z Unii Europejskiej, 406 tys. z budżetu państwa, a prawie milion ze środków miasta Zielona Góra.

Po rewitalizacji na placu postawienie pomnik Ofiar Zbrodni Wołyńskiej. Sfinansują go Instytut Pamięci Narodowej i środowiska kresowe.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)