17.6 C
Zielona Góra
piątek, 17 maja, 2024

Rower miejski – czy będą kolejne stacje w mieście? Pytania o ZRM

Wiadomości

Rower miejski od kilku lat cieszy się popularnością wśród mieszkańców. I choć obecnie sezon miejskiego roweru jest zawieszony, wiosną pojazdy znów wrócą na swoje miejsce. Tymczasem pojawiają się pytania o przyszłość zielonogórskiego roweru.

Gdzie się podziały stojaki na rowery?

Radny Marcin Pabierowski, zwrócił uwagę na brak infrastruktury roweru miejskiego przy dotychczasowych stacjach. Zniknęły terminale oraz stojaki na rowery. W ubiegłych latach elementy infrastruktury pozostały na stacjach, podczas okresu zimowego. Radny Pabierowski pyta, co się zmieniło w tej kwestii. – Infrastruktura rowerowa Zielonogórskiego Roweru Miejskiego została zdemontowana z uwagi na zakończenie współpracy z operatorem systemu ZRM. Umowa była zawarta na okres 2018-2021r. (4 sezony) i dobiegła końca wraz z zakończeniem sezonu 2021. W chwili obecnej przygotowywana jest dokumentacja przetargowa na wyłonienie operatora ZRM – odpowiada na interpelacje radnego, prezydent Janusz Kubicki.

Rower miejski sięgnie do dalszych zakątków miasta?

Radny Pabierowski w swojej interpelacji, zwraca również uwagę na plany dotyczące rozbudowy sieci Zielonogórskiego Roweru MiejskiegoCzy Urząd Miasta planuje rozbudowę stacji roweru miejskiego i montaż dodatkowych stacji w Dzielnicy Nowe Miasto? – pyta radny. Jak informuje prezydent Kubicki, miasto nie planuje rozbudowy stacji roweru miejskiego oraz montażu dodatkowych stacji w dzielnicy Nowe Miasto. Wygląda na to, że kwestia roweru miejskiego w najbliższym sezonie pozostanie bez zmian.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)