-3.9 C
Zielona Góra
niedziela, 3 grudnia, 2023

Rower miejski – czy będą kolejne stacje w mieście? Pytania o ZRM

Wiadomości

Rower miejski od kilku lat cieszy się popularnością wśród mieszkańców. I choć obecnie sezon miejskiego roweru jest zawieszony, wiosną pojazdy znów wrócą na swoje miejsce. Tymczasem pojawiają się pytania o przyszłość zielonogórskiego roweru.

Gdzie się podziały stojaki na rowery?

Radny Marcin Pabierowski, zwrócił uwagę na brak infrastruktury roweru miejskiego przy dotychczasowych stacjach. Zniknęły terminale oraz stojaki na rowery. W ubiegłych latach elementy infrastruktury pozostały na stacjach, podczas okresu zimowego. Radny Pabierowski pyta, co się zmieniło w tej kwestii. – Infrastruktura rowerowa Zielonogórskiego Roweru Miejskiego została zdemontowana z uwagi na zakończenie współpracy z operatorem systemu ZRM. Umowa była zawarta na okres 2018-2021r. (4 sezony) i dobiegła końca wraz z zakończeniem sezonu 2021. W chwili obecnej przygotowywana jest dokumentacja przetargowa na wyłonienie operatora ZRM – odpowiada na interpelacje radnego, prezydent Janusz Kubicki.

Rower miejski sięgnie do dalszych zakątków miasta?

Radny Pabierowski w swojej interpelacji, zwraca również uwagę na plany dotyczące rozbudowy sieci Zielonogórskiego Roweru MiejskiegoCzy Urząd Miasta planuje rozbudowę stacji roweru miejskiego i montaż dodatkowych stacji w Dzielnicy Nowe Miasto? – pyta radny. Jak informuje prezydent Kubicki, miasto nie planuje rozbudowy stacji roweru miejskiego oraz montażu dodatkowych stacji w dzielnicy Nowe Miasto. Wygląda na to, że kwestia roweru miejskiego w najbliższym sezonie pozostanie bez zmian.

- Reklama -

Wydarzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOMETanie noclegi Zielona Góra

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)