12.4 C
Zielona Góra
niedziela, 4 czerwca, 2023

Nowa pętla autobusowa w Zielonej Górze. Gdzie powstanie?

Wiadomości

Nowa pętla autobusowa w Zielonej Górze powstanie na osiedlu Mazurskim wraz ze stacją ładowania autobusów elektrycznych. To jednak nie wszystkie zmiany, jakie szykują się w MZK Zielona Góra.

Nowa pętla autobusowa w Zielonej Górze – osiedle Mazurskie

Dziś (9.03.2022) prezydent Janusz Kubicki podpisał umowę z wykonawcą – firmą Exalo Drilling – na wybudowanie nowej pętli autobusowej, która powstanie przy osiedlu Mazurskim w Zielonej Górze. Pętla znajdować się będzie w miejscu dawnej betoniarni w pobliżu wiaduktu, który łączy osiedle Pomorskie z drogą S3. Ponadto w ramach inwestycji przewidziano również budowę brakującego odcinka ulicy Giżyckiej, która poprowadzi do planowanej pętli. Przewiduje się, że pętla autobusowa przy osiedlu Mazurskim, zostanie oddana do użytku 30 czerwca 2023. Koszt inwestycji to 7 mln 758 tys. zł.

To nie koniec zmian w miejskiej komunikacji. Jak informuje Urząd Miasta w Zielonej Górze, MZK Zielona Góra, zakupi 12 pojazdów elektrycznych: osiem niskopodłogowych, które pomieszczą 80 pasażerów i cztery przegubowce, które przewiozą 122 osoby.

Wpis przy współpracy z vwzone.pl

- Reklama -

Wydarzenia

1 KOMENTARZ

Comments are closed.

- Reklama -

o Zielonej