16.7 C
Zielona Góra
czwartek, 16 maja, 2024

Nowa pętla autobusowa w Zielonej Górze. Gdzie powstanie?

Wiadomości

Nowa pętla autobusowa w Zielonej Górze powstanie na osiedlu Mazurskim wraz ze stacją ładowania autobusów elektrycznych. To jednak nie wszystkie zmiany, jakie szykują się w MZK Zielona Góra.

Nowa pętla autobusowa w Zielonej Górze – osiedle Mazurskie

Dziś (9.03.2022) prezydent Janusz Kubicki podpisał umowę z wykonawcą – firmą Exalo Drilling – na wybudowanie nowej pętli autobusowej, która powstanie przy osiedlu Mazurskim w Zielonej Górze. Pętla znajdować się będzie w miejscu dawnej betoniarni w pobliżu wiaduktu, który łączy osiedle Pomorskie z drogą S3. Ponadto w ramach inwestycji przewidziano również budowę brakującego odcinka ulicy Giżyckiej, która poprowadzi do planowanej pętli. Przewiduje się, że pętla autobusowa przy osiedlu Mazurskim, zostanie oddana do użytku 30 czerwca 2023. Koszt inwestycji to 7 mln 758 tys. zł.

To nie koniec zmian w miejskiej komunikacji. Jak informuje Urząd Miasta w Zielonej Górze, MZK Zielona Góra, zakupi 12 pojazdów elektrycznych: osiem niskopodłogowych, które pomieszczą 80 pasażerów i cztery przegubowce, które przewiozą 122 osoby.

Wpis przy współpracy z vwzone.pl

Sandra Stempniewska
Sandra Stempniewska
Witajcie zielonogórzanie! Nazywam się Sandra Stempniewska i jestem redaktorką portalu www.zielonogorski.pl. Mieszkam w Zielonej Górze od urodzenia i uwielbiam to miasto. Skończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Zielonogórskim, jestem autorką książki, opowiadań oraz publikacji naukowych i felietonów. Na portalu piszę dla Was artykuły, które pozwolą Wam być na bieżąco ze zmianami w naszym mieście – od inwestycji, poprzez remonty, wydarzenia oraz akcje społeczne. Dostarczam również informacji na temat historii miasta, jego zabytków, atrakcji turystycznych i kulturalnych oraz najważniejszych miejsc na mapie Zielonej Góry. Znajdziecie tutaj również przewodniki na temat komunikacji i środków transportu dostępnych na terenie miasta oraz jego okolic. Mam nadzieję, że portal zielonogorski.pl będzie dla Was przyjemnym miejscem, do którego będziecie wracać każdego dnia!
- Reklama -

Wydarzenia

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)