24.4 C
Zielona Góra
czwartek, 16 maja, 2024

Uniwersytet Zielonogórski lepszy od uczelni w Poznaniu i Wrocławiu? UZ wysoko w rankingu Best Global Universities

Wiadomości

Uniwersytet Zielonogórski zdaniem raportu Best Global Universities zajmuje 5 miejsce w Polsce, wśród najlepszych uczelni. UZ wyprzedził takie uczelnie, jak: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Uniwersytet Wrocławski, Gdański Uniwersytet Medyczny i Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Uniwersytet Zielonogórski debiutuje w globalnym rankingu

Jak podaje UZ, US News Best Global Universities Rankings, w najnowszej edycji sklasyfikowano 1750 uczelni z 90 państw na świecie. Uniwersytet Zielonogórski znalazł się w rankingu po raz pierwszy i zajął 5 miejsce wśród polskich uczelni. Natomiast w Europie zajął 320 miejsce, a na światowej liście 795. Global Universities Rankings w klasyfikacji bierze pod uwagę takie czynniki, jak m.in.: globalna i regionalna reputacja badawcza, liczba publikacji, liczba cytowań, współpraca międzynarodowa i konferencje. Zielonogórską uczelnie wyprzedziły: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (4 miejsce), Politechnika Warszawska (3 miejsce), Uniwersytet Warszawski (2 miejsce), Uniwersytet Jagielloński (1 miejsce).

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)