21.4 C
Zielona Góra
sobota, 13 kwietnia, 2024

EKOPatrol: miasto odbierze od Ciebie świąteczną choinkę

Wiadomości

EKOPatrol to inicjatywa Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze. Świąteczny czas już minął, a z żywymi drzewkami też powoli czas się pożegnać. ZGK będzie odbierał od mieszkańców choinki wg określonego harmonogramu.

EKOPatrol sprawdź kiedy przyjadą po Twoją choinkę

EKOPatrol wyrusza już 8 stycznia 2022 i odbierze choinki od mieszkańców osiedla Zastalowskiego, ulicy Obywatelskiej oraz mieszkańców Łężycy. W każdą kolejną sobotę patrol będzie odwiedzał kolejne rejony miasta. Odbiór drzewek od mieszkańców Nowej Dzielnicy zacznie się od 10 stycznia. Ponieważ pracownicy EKOPatrolu rozpoczynają pracę o godz. 6:00, ZGK prosi o zaniesienie choinek do osiedlowych pergoli śmietnikowych, dzień wcześniej. Dlaczego warto skorzystać z EKOPatrolu?

  • Nie musisz odwozić samodzielnie drzewka do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.
  • Choinki zostaną zawiezione do gospodarstwa agroturystycznego pod Zieloną Górą, gdzie będą rarytasem dla tamtejszych zwierząt.
  • Choinkowe zrębki użyźnią ziemię pod miejskimi roślinami, również mieszkańcy będą mogli otrzymać zrębki.
  • Świąteczne drzewka otrzymają drugie życie.

Dokładny harmonogram odbioru choinek na stronie zgk.net.pl/ekopatrol-2022

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)