13.3 C
Zielona Góra
wtorek, 30 maja, 2023

Galerie handlowe w Zielonej Górze. Powstają kolejne w mieście!

Wiadomości

Galerie handlowe w Zielonej Górze, powstają coraz częściej w sąsiedztwie osiedli. Głównie tych, których mieszkańcy przez długi czas nie mieli w bliskiej odległości potrzebnych marketów. Teraz to się zmienia, a na kolejnych osiedlach powstają galerie handlowe.

Galerie handlowe w Zielonej Górze: osiedle Kaszubskie

Budowa galerii handlowo-usługowej przy osiedlu Kaszubskim rozpoczęła się pod koniec 2020 roku. Termin zakończenia inwestycji, planowany na połowę tego roku, niestety uległ opóźnieniu ze względu na koronawirusa. Tymczasem trwają już prace wykończeniowe i właśnie powstaje parking przed obiektem. Mieszkańcy będą mogli skorzystać ze sklepów spożywczych, ale także salonu gier Totalizatora Sportowego, czy sklepu z odzieżą, produktami kosmetycznymi, biżuterią i artykułami papierniczymi. Każdy sklep oraz punkt usługowy będzie posiadał dwa wejścia, dzięki czemu galeria nie będzie zamykana podczas kolejnych, ewentualnych obostrzeń.

Szosa Kisielińska zyska park handlowy

Stop Shop to galeria handlowa, która powstaje przy Szosie Kisielińskiej, pojawią się tam takie sklepy, jak m.in.: Sinsay, Martes Sport, Kakadu oraz Tedi. Park handlowy zajmie powierzchnię 6,6 tys. mkw, a jego planowane otwarcie przewidziane jest na wiosnę 2022 roku. Obecnie trwa również przebudowa Szosy Kisielińskiej w okolicach ronda Orląt Lwowskich, co pozwoli na łatwiejszy dojazd do galerii handlowej. Budowa nowej trasy powinna zakończyć się do 31 marca 2022.

- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

o Zielonej