22.4 C
Zielona Góra
niedziela, 19 maja, 2024

Zielonogórska łódź Syrena w wodzie. Miasto zakupiło łódź ratunkową!

Wiadomości

Zielonogórska łódź pływa już po Odrze. Niewielkich rozmiarów, ale za to z szybkim silnikiem łódź trafiła do OSP Zawada. Do prowadzenia nowej „Syreny” zostało przeszkolonych 10 ratowników z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie.

Zielonogórska łódź w OSP Zawada

Syrena jest pierwszą łodzią ratowniczą w mieście. Teraz Odrę patrolować będzie zespół strażaków z OSP Zawada. To bardzo ważna inwestycja, która pozwoli ratownikom pomagać nie tylko na lądzie, ale również w wodzie. Podczas uroczystości wodowania, nie zabrakło szampana, miłych gestów i ważnych słów dotyczących znaczenia łodzi na Odrze. Teraz strażacy będą mogli patrolować wały i wspierać bezpieczeństwo imprez zorganizowanych nad wodą. Ponadto będzie służyła do ratownictwa wodnego i przeciwpowodziowego. Matką Chrzestną Syreny została Wioleta Haręźlak, dyrektor edukacji i spraw społecznych w Urzędzie Miasta w Zielonej Górze. Koszt zakupu łodzi to prawie 70 tys. zł. Syrenę udało się pozyskać dzięki finansowemu wsparciu: magistratu, zielonogórskich radnych, rady sołectwa, mieszkańców Zawady oraz lokalnego prywatnego przedsiębiorcy.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)