23.4 C
Zielona Góra
piątek, 17 maja, 2024

W Zielonej Górze powstanie nowy pomnik

Wiadomości

W Zielonej Górze na placu Słowiańskim ma powstać nowy pomnik. To efekt porozumienia miasta ze stowarzyszeniami kresowymi, które od dłuższego czasu starały się o tę inwestycję. Monument ufunduje Instytut Pamięci Narodowej przy wkładzie stowarzyszeń kresowych. Natomiast magistrat zrewitalizuje plac Słowiański i przeznaczy jego fragment na pomnik.

Nowy pomnik w Zielonej Górze

Na zrewitalizowanym placu Słowiańskim powstanie pomnik poświęcony Ofiarom Zbrodni Wołyńskiej.
Jest to bardzo ważne żebyśmy nie zapominali o historii. Chciałbym powtórzyć za marszałkiem Jozefem Piłsudskim: „Naród, który nie szanuje swojej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” – skomentował inwestycje prezydent Janusz Kubicki. Odsłonięcie pomnika zaplanowano na lipiec 2023 w 80 rocznice Zbrodni Wołyńskiej, wcześniej zrewitalizowany zostanie plac Słowiański. Jak informuje Urząd Miasta w Zielonej Górze, ogólnopolski konkurs na projekt pomniku zostanie ogłoszony, a rozstrzygnięcie nastąpi wiosną 2022 roku. Więcej informacji o projekcie na stronie Urzędu Miasta w Zielonej Górze.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)