-3.5 C
Zielona Góra
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

W Zielonej Górze powstanie nowy pomnik

Wiadomości

W Zielonej Górze na placu Słowiańskim ma powstać nowy pomnik. To efekt porozumienia miasta ze stowarzyszeniami kresowymi, które od dłuższego czasu starały się o tę inwestycję. Monument ufunduje Instytut Pamięci Narodowej przy wkładzie stowarzyszeń kresowych. Natomiast magistrat zrewitalizuje plac Słowiański i przeznaczy jego fragment na pomnik.

Nowy pomnik w Zielonej Górze

Na zrewitalizowanym placu Słowiańskim powstanie pomnik poświęcony Ofiarom Zbrodni Wołyńskiej.
Jest to bardzo ważne żebyśmy nie zapominali o historii. Chciałbym powtórzyć za marszałkiem Jozefem Piłsudskim: „Naród, który nie szanuje swojej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” – skomentował inwestycje prezydent Janusz Kubicki. Odsłonięcie pomnika zaplanowano na lipiec 2023 w 80 rocznice Zbrodni Wołyńskiej, wcześniej zrewitalizowany zostanie plac Słowiański. Jak informuje Urząd Miasta w Zielonej Górze, ogólnopolski konkurs na projekt pomniku zostanie ogłoszony, a rozstrzygnięcie nastąpi wiosną 2022 roku. Więcej informacji o projekcie na stronie Urzędu Miasta w Zielonej Górze.

- Reklama -

Wydarzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOMETanie noclegi Zielona Góra

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)