13.4 C
Zielona Góra
środa, 19 czerwca, 2024

Jadłodzielnia: w Zielonej Górze powstanie trzecia Jadłodzielnia!

Wiadomości

Jadłodzielnia to miejsce, w którym mieszkańcy miasta mogą ocalić żywność przed zmarnowaniem poprzez dzielenie się nim z innymi. W mieście od kilku lat działa Jadłodzielnia przy ul. Moniuszki 35. Niebawem jednak powstaną dwie kolejne!

Jadłodzielni przybywa

Obecnie trwają prace nad ukończeniem drugiej Jadłodzielni, która ma powstać przy ul. Zacisze (czytaj: Nowa Jadłodzielnia). Tymczasem jednak ratownicy żywności ogłaszają powstanie trzeciej Jadłodzielni w mieście. Obecnie wolontariusze szukają osób bądź instytucji, które udostępnią miejsce na postawienie szafy z lodówką. Jakie warunki powinna spełniać przestrzeń dla Jadłodzielni?

  • miejsce z dostępem do prądu, aby można było podłączyć lodówkę,
  • dobrze widoczna przestrzeń, dostępna dla większości mieszkańców miasta,
  • w sąsiedztwie z parkingiem.

Wszelkie propozycje należy kierować do Jadłodzielni, pod nr: 601 968 055.

Zero Waste

Jadłodzielnia funkcjonuje w myśl idei Zero Waste. Najczęściej mieszkańcy przynoszą tam nadwyżki jedzenia lub produkty ze zbliżającym się końcem daty ważności, aby ocalić je przed zmarnowaniem. Kto może skorzystać z Jadłodzielni? Każdy, kto tego potrzebuje. Idea zakłada jednak wymianę, tzn: jeśli coś bierzesz, pamiętaj aby również podzielić się tym, co zalega Tobie na półkach lodówki.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)