26.4 C
Zielona Góra
piątek, 19 lipca, 2024

Jarmark Wielkanocny w Zielonej Górze. Zobacz, co będzie się działo!

Wiadomości

Jarmark Wielkanocny po dwóch latach nieobecności wraca do Zielonej Góry. W tym roku mieszkańcy miasta będą mogli uczestniczyć w barwnym kiermaszu palm, wypieków oraz wielkanocnych pisanek. Kraszanka 2022 trwać będzie od 5 do 13 kwietnia.

Jarmark Wielkanocny Kraszanka 2022

Jarmark zielonogórski znajdować się będzie na deptaku w okolicach Ratusza. Nie zabraknie straganów, przy których swoje wyroby sprzedawać będą miejscowi rzemieślnicy i ludowi twórcy: rzeźbiarze, koronkarki, piekarze, cukiernicy, twórcy ozdób świątecznych, pisanek i palm wielkanocnych.
Stoiska czynne będą w godzinach 11.00 – 19.00.

Harmonogram wydarzeń Kraszanka 2022

Jarmarkowi Zielonogórskiemu towarzyszyć będą również wydarzenia i eventy.

  • KRASZANKOWA WARSZTATOWANIA odbędzie się w dniach 9 i 10 kwietnia, od godz. 12.00 do 16.00. Będzie to wspólne przygotowywanie oryginalnych, świątecznych ozdób. Wydarzenie dedykowane dzieciom i rodzicom.
  • Palma Wielkanocna – 9 kwietnia mieszkańcy miasta wraz z grupą BABIE LATO, będą mogli stworzyć największą w mieście wielkanocną palmę.
  • Gramy dla Pokoju – koncert wokalistów z Domu Harcerza, Jadwigi Macewicz, Macieja Wróblewskiego oraz zespołu Cadilac.
    Wydarzenie odbędzie się 8 kwietnia.
  • STREFA FALUBAZIAKA – 9 kwietnia, od godziny 14.00 odbywać się będzie spotkanie najmłodszych fanów żużlu z zawodnikami Falubazu.
  • Warsztaty i pokazy kulinarne – 11 kwietnia, od godziny 14.00 uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego poczęstują mieszkańców miasta wielkanocnymi potrawami.

Organizatorem Jarmarku Wielkanocnego Kraszanka 2022, jest Zielonogórski Ośrodek Kultury.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)