14.4 C
Zielona Góra
środa, 19 czerwca, 2024

Krajowa Administracja Skarbowa w Lubuskiem przechwyciła niemal 500 kg tytoniu na terenie jednej z posesji w Zielonej Górze.

Wiadomości

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zabezpieczyli blisko pół tony tytoniu bez legalnych polskich znaków akcyzy, którego wartość szacowana jest na ponad 400 tys. zł.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej działający w ramach lubuskiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), dokonali znaczącego odkrycia na terenie Zielonej Góry. Podczas kontrolnej wizytacji jednej z lokalnych posesji, natrafili na nielegalnie przechowywany tytoń, który nie posiadał wymaganych polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar został zlokalizowany zarówno w pomieszczeniach gospodarczych należących do posesji, jak i wewnątrz pojazdu zaparkowanego na terenie nieruchomości.

Operacja KAS w Zielonej Górze
Operacja KAS w Zielonej Górze. Zdjęcie: Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze

Operacja KAS w Zielonej Górze

W wyniku przeprowadzonej operacji, KAS zabezpieczyła łącznie 493 kilogramy tytoniu. Gdyby te nielegalne wyroby tytoniowe zostały wprowadzone do obrotu na rynku, mogłoby to spowodować straty dla budżetu państwa szacowane na ponad 600 tysięcy złotych. Zabezpieczenie tego towaru stanowi istotny sukces w walce z nielegalnym obrotem produktami tytoniowymi, mającym na celu ochronę interesów finansowych kraju.

Pół tony tytoniu w Zielonej Górze
Pół tony tytoniu w Zielonej Górze. Zdjęcie: Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze
Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)