23.4 C
Zielona Góra
piątek, 17 maja, 2024

Lotnisko w Babimoście: polecimy do Turcji, a w planach kolejne kierunki!

Wiadomości

Lotnisko Babimost zabierze nas ponownie do Turcji. Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, już można rezerwować loty wakacyjne z Babimostu do Antalyi w Turcji. To jednak nie jedyny kierunek lotów – w planach są kolejne miejscowości!

Lotnisko w Babimoście zabierze nas do Chorwacji, Bułgarii i Gdańska?

Jak informuje UMWL, trwa procedura przetargowa dla zamówień związanych z promocją województwa poprzez przewoźników lotniczych. W planach jest uruchomienie wakacyjnego połączenia Babimost – Gdańsk – dwa razy w tygodniu. Prawdopodobnie polecimy również do Rijeki w Chorwacji, oraz Burgas w Bułgarii. Poza wakacyjnymi przewozami, trwają również rozmowy dotyczące kolejnych połączeń w okresie jesienno-wakacyjnych. Tymczasem można już rezerwować loty z Babimostu do Turcji – zagwarantowano dwie rotacje w tygodniu. Jak podają statystyki, lotnisko w Babimoście zyskuje pasażerów. Tylko w kwietniu 2022 roku, obsłużono 1938 podróżnych, to o 26% więcej niż w kwietniu 2019 roku – rekordowym roku odnośnie liczby pasażerów, przed pandemią. Podróżni cały czas mogą korzystać z lotów do Warszawy. Wstrzymano natomiast rejsy do Lwowa, w związku z obecną sytuacją zbrojną w Ukrainie.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)