26.4 C
Zielona Góra
piątek, 19 lipca, 2024

Lubuski Oktoberfest przed nami

Wiadomości

Pierwszy Lubuski Oktoberfest to nowość na kulturalnej mapie Zielonej Góry. Już w najbliższy weekend w dniach 9-10 października w zielonogórskiej Ochli odbędzie się „Pierwszy Lubuski Oktoberfest”. Sprawdź, co będzie się działo.

Pierwszy Lubuski Oktoberfest

Na pierwszy taki Oktoberfest, zaprasza Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Nadchodzące wydarzenie będzie obfitować w mnogość atrakcji, a dodatkowym walorem ma być fakt, że odbędzie się ono w zielonogórskiej Ochli na terenie malowniczego Muzeum Etnograficznego. Podczas Oktoberfest będzie można zasmakować potraw z Food Trucków z różnych stron Polski. Ponadto odbędą się również koncerty i pokaz laserów. Nie zabraknie też tego, co charakterystyczne dla Oktoberfest, czyli piwa, a o jego obecność zadba Browar Witnica.

Harmonogram wydarzenia

Wydarzenie startuje w sobotę (9 października) o godzinie 14.00 i potrwa do 1.00. Atrakcje pierwszego dnia to:

  • Pokaz rzeźbienia piłami w drewnie
  • Występ zespołu Dobre Piwo
  • Występ zespołu Cadillac

Ponadto nie zabraknie tańców, pokazów laserów i Food Trucków.

W niedzielę (10 października) Muezuem Etnograficzne zaprasza już od godziny 10.00. Tego dnia odbędą się warsztaty malowania i wycinania dyń dla najmłodszych, jesienne warsztaty kiszenia kapusty, a także rozstrzygniecie konkursu „Lubuska Mega Dynia”. Nie zabraknie również jarmarku rękodzieła, a wszystkiemu towarzyszyć będą koncerty. W niedzielę wystąpią:

  • Mariusz Ambrożuk Akordeon
  • Zespół Mamada
  • Zespół Prababa

Impreza ma zakończyć się o godzinie 20.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)