20.4 C
Zielona Góra
niedziela, 19 maja, 2024

Wigilie naszych przodków i Jarmark Bożonarodzeniowy w Muzeum w Ochli

Wiadomości

Wigilie naszych przodków to propozycja dla mieszkańców miasta od Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze-Ochli. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 18 grudnia w godzinach 12.00-15.00.

Wigilie naszych przodków w Ochli

Jak informują organizatorzy, uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznać w zagrodzie bukowińskiej dawne zwyczaje bożonarodzeniowe oraz skosztować tradycyjnych potraw wigilijnych. Przygotowane zostaną one przez Zespół Górali Bukowińskich „Watra” z Brzeźnicy i Łemkowski Zespół Folklorystyczny „Roztoka” z Rudnej. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Ochli

W dniach 18-19 grudnia 9:00-15:00 również w Muzeum Etnograficznym w Ochli, odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy Idą Święta. Podczas wydarzenia odbędzie się jarmark rękodzieł, a także jarmark produktów regionalnych i ekologicznych. Jest to ciekawa oferta na zakup świątecznych prezentów, zwłaszcza że w kamiennej stodole znajdzie się darmowy punkt pakowania prezentów. Będzie również Mikołaj z którym można zrobić sobie świąteczne zdjęcie. W niedzielę o 13:30 odbędzie się występ zielonogórskiego Chóru Con Spirito.

Na wydarzenie zaprasza Muzeum w Ochli, a także Twój Zielony Targ. Głównym organizatorem jarmarku jest Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)