1.1 C
Zielona Góra
środa, 29 marca, 2023

Majówka w Zielonej Górze w pałacach! Zobacz, co będzie się działo

Wiadomości

Majówka w Zielonej Górze nie będzie nudna. I chociaż do majowego weekendu jeszcze trochę czasu, Zielonogórski Ośrodek Kultury już teraz zaprasza na wyjątkowe świętowanie. Parkowa Majówka to dwudniowe wydarzenie, które odbędzie się w dwóch pałacach: w Starym Kisielnie oraz w Zatoniu.

Majówka w Zielonej Górze w pałacowym stylu

Parkowa Majówka rozpocznie się 30 kwietnia od godziny 12.00 w Pałacu w Starym Kisielinie, gdzie na uczestników czekać będzie ogrom atrakcji. Na początek odbędzie się zabawa dla najmłodszych z Klaunem Wesołkiem i jego animatorami. Dla miłośników zabytków nie zabraknie akcentów historycznych pałacu, a dodatkwo będzie można zrobić sobie zdjęcie w roli Hrabiego von Stosch z rodziną i kotem. Uczestnikom majówki umożliwione zostanie zwiedzenie pałacu, a także przedstawienie „Herbatka u Hrabiostwa von Stosch”. Spektakl rozpocznie się o godzinie 16.00.

Majówka w Zielonej Górze – Zatonie

1 maja na terenie Parku Książęcego w Zatoniu odbędzie się piknik w starym stylu. Będą kapelusze, wiklinowe koszyki, leżaki, gra w bule, toczenie fajerek, a nawet wyścigi kapski wokół fontanny i wiele innych atrakcji. O godzinie 17.00 odbędzie się wernisaż malarstwa Dariusza Kamysa. Obu wydarzeniom towarzyszyć będą atrakcje przygotowane przez ZOK, Pałac w Kisielnie, Centrum Przyrodnicze oraz Planetarium Wenus. Co będzie się działo?

  • Centrum Przyrodnicze: warsztaty podróż w przestworza, czyli tworzenie latających rybek, śmigiełek, jaskółek, motyli i zabawnego zająca z gumowej rękawiczki.
  • ZOK: animacje dla dzieci, a także warsztaty z robienia drewnianych samolotów, papierowych balonów, kolorowych wiatraków i latawców, a ponad to – wyplatanie latającego dywanu!
  • Planetarium Wenus: dzięki modelowi wielkiej Ziemi, uczestnicy majówki będą mogli sprawdzić gdzie i w jaki sposób rozmieszczone są satelity. Będzie można również obserwować samolotowe mapy nieba i wziąć udział w dyskusjach o podniebnych autostradach.


Oba wydarzenia odbędą się w godz. 12.00-18.00.

Majówkowy niezbędnik w super cenach? Mamy to! Wybierz głośniki i akcesoria do grillowania z rabatem 10%. Twój kod: maj10

Sprawdź: https://hurtel.com/pl/menu/majowka-2022-93749.html

- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

o Zielonej