2.4 C
Zielona Góra
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Piknik Zdrowia w Zielonej Górze. Zobacz, co będzie się działo!

Wiadomości

Piknik Zdrowia to organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, wydarzenie, którego celem jest szerzenie świadomości dotyczącej zdrowia i zachęcenia do regularnej profilaktyki. Wydarzenie będzie częścią Lubuskiego Kongresu Zdrowia.

Piknik Zdrowia w Zielonej Górze i Lubuski Kongres Zdrowia

Lubuski Kongres Zdrowia odbędzie się w dniach 20 – 21 kwietnia 2022r. Poza debatą na temat inwestycji finansowych oraz reformy ochrony zdrowia, odbędzie się również Piknik Zdrowia. To pierwsze takie wydarzenie w tym sezonie. Tym razem odbędzie się 20 kwietni w godz. 10.30-14.00 w Regionalnym Centrum Animacji Kultury przy ul. Sienkiewicza 11 w Zielonej Górze. Podczas eventu Lubuszanie będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich.

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Szpital Zielonogórski podczas Pikniku Zdrowia, zaoferuje profilaktykę nowotworową, a także zapisy na takie badania, jak:

 • kolonoskopia,
 • nowotwory głowy i szyi,
 • pomiar poziomu cukru,
 • edukacja dietetyczna,
 • konsultacje lekarza onkologa – badanie dermatoskopem.

Ponadto Lubuszanie będą mogli skorzystać z ofert innych placówek medycznych, które wezmą udział w Pikniku Zdrowia.

 • Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze – oferuje porady psychologa i psychoterapeuty, a także gry i zabawy terapeutyczne dla dzieci i młodzieży.
 • Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie – mieszkańcy województwa będą mogli skorzystać z badań stóp dzieci, za pomocą podoskopu, a także liczne konsultacje z zakresu: fizjoterapii, rehabilitacji, schorzeń kręgosłupa oraz wad postawy.
 • Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu – konsultacje z zakresu polisomnografii, pomiar ciśnienia tętniczego, badanie szczytowego przepływu wydechowego (PEF) oraz pomiar cukru we krwi.
 • Przychodnia MEDKOL – oferuje badania ciśnienia tętniczego krwi, badanie poziomu cukru oraz porady i konsultacje medyczne.
 • Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Zielonej Górze – zaprasza na porady w zakresie przywracania sprawności ruchowej dzięki fizjoterapii. Ponadto będzie promował projekt rehabilitacyjnego finansowania ze środków EFS – rehabilitacja.
 • Ośrodek dla Osób Uzależnionych w Nowym Dworku – porady, konsultacje ze specjalistami w zakresie uzależnień.

Piknik Zdrowia dla gości z Ukrainy

Lubuski Piknik Zdrowia będzie również okazją do integracji polsko-ukraińskiej, jednak przede wszystkim pozwoli zaznajomić uchodźców z polskim systemem zdrowia. Uczestnicy pikniku będą mogli skorzystać z następujących punktów informacji:

 • LOW Narodowego Funduszu Zdrowia – zasady korzystania z opieki zdrowotnej przez uchodźców w Polsce.
 • Wojewódzki Urząd Pracy: Giełda pracy – materiały informacyjne na temat lubuskiego rynku pracy i przewodnik dla poszukujących pracy obywateli Ukrainy. Ponadto pracownicy WUP pomogą mieszkańcom Ukrainy w znalezieniu lokali ofert pracy w Centralnej Bazie Ofert Pracy oraz na ogólnodostępnych serwisów z ofertami pracy. Mieszkańcy Ukrainy otrzymają również pomoc w napisaniu CV oraz przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Podczas pikniku zdrowia będą również odbywać się szczepienia przeciw Covid-19.

Robot DaVinci i inne atrakcje podczas Pikniku Zdrowia

Jak informuje UM w Zielonej Górze – na pikniku nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Dla dzieci w wieku przedszkolnym przewidziano ćwiczenia z nauki pierwszej pomocy. Zostaną one przeprowadzone przez specjalistów ze Stowarzyszenia Ratowników Medycznych „Medyk” i ich pomocnika – pluszowego Ratmisia. To jednak nie wszystko. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia, nauczą się wzywać pomoc przez telefon i dowiedzą się jakie informacje podać w trakcie rozmowy z dyspozytorem. Będą mogli również zajrzeć do wnętrza karetki i skorzystać z gier i zabaw zręcznościowych. Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. przybędzie na Piknik Zdrowia wraz ze słynnym robotem da Vinci. Będzie można zobaczyć, jak wygląda i jak pracuje. Dzięki temu narzędziu, lekarze mogą wykonywać bardzo skomplikowane operacje z zakresu urologii, ginekologii i chirurgii bariatrycznej. Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze, zaprosi uczestników wydarzenia na strzelanie laserowe, a terapeuci z Ośrodka dla Osób Uzależnionych w Nowym Dworku poprowadzą warsztaty dotyczące uzależnień behawioralnych dla pedagogów i psychologów pracujących na co dzień z młodzieżą.

Piknik Zdrowia w Zielonej Górze odbędzie się w środę 20 kwietnia 2022 roku, w godz. 10.30 – 14.00 w Regionalnym Centrum Animacji Kultury (ul. Sienkiewicza 11).

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)