22.4 C
Zielona Góra
niedziela, 19 maja, 2024

Nowe mieszkania, Park Leśnych Dzieci i ścieżki rowerowe – kolejne inwestycje w Zielonej Górze

Wiadomości

Nowe mieszkania, Park Leśnych Dzieci i ścieżki rowerowe to tylko kilka z tematów poruszanych na wczorajszej (10.01.2022) nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Dotyczyła ona budżetu Zielonej Góry i kolejnych miejskich inwestycji.

Nowe mieszkania powstaną na osiedlu Leśny Dwór

Podczas obrad, radni przyjęli uchwałę dotyczącą przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulicy Magnackiej na os. Leśny Dwór. Planowane jest wybudowanie 400 mieszkań, które mają powstać w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Ponieważ budowa garaży podziemnych generuje wyższe koszty zdecydowano, że miejsca postojowe będą na zewnątrz budynków.

Kolejne inwestycje w mieście

Podczas minionej sesji, radni zmienili uchwałę budżetową, by zrealizować zwycięskie zadania z tegorocznego Budżetu Obywatelskiego (zobacz: Budżet Obywatelski 2022: wyniki głosowania). Wykonane zostanie również zadanie Park Leśnych Dzieci, które zgłoszone było w Budżecie Obywatelskim 2020. Ponadto wśród innych budżetowych tematów, nad którymi obradowali radni, zadecydowano o przeznaczeniu środków na odwodnienie stadionu żużlowego przy ul. Wrocławskiej oraz na obsługę systemu wypożyczalni roweru miejskiego – miasto przedłużyło umowę z obecnym operatorem. Magistrat podpisał również porozumienie z powiatem nowosolskim, które dotyczyło budowy ścieżki rowerowej między Nową Solą, a Otyniem. Inwestycja jest możliwa, dzięki dofinansowaniu z funduszu Polski Ład (zobacz: Park Tysiąclecia zostanie zrewitalizowany. Polski Ład przyznał dofinansowania).

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)