6.4 C
Zielona Góra
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Osiedle Śląskie czekają zmiany. Miasto szuka firmy, która zrealizuje zadanie

Wiadomości

Osiedle Śląskie w Zielonej Górze czekają zmiany. Miasto ogłosiło przetarg na realizację zadania „Rozbudowa drogi gminnej nr 104535F wraz z budową ul. Osiedle Śląskie”. Co przyniesie zrealizowanie tej inwestycji?

Ul. Osiedle Śląśkie do przebudowy

Miasto poszukuje firmy, która zrealizuje zadanie. Dopiero po wyłonieniu zwycięscy przetargu inwestycja będzie mogła zostać zrealizowana. Prognozowany termin jej ukończenia to połowa 2022r. Co ma powstać w ramach realizacji zadania?

  • Rozbudowa drogi gminnej nr 104534F i 104535F, jak również budowa nowego odcinka drogi publicznej wraz z odwodnieniem, oświetleniem i przebudową sieci kolidujących.
  • Wykonanie konstrukcji wszystkich projektowanych nawierzchni.
  • Zadanie wymagać będzie wycięcia drzew i krzewów, które będą kolidować z projektem.
  • Wykonanie kanalizacji deszczowej i oświetlenia drogowego.
  • Wykonanie elementów stałej organizacji ruchu.

Szczegółowy i pełny opis zamówienia znajduje się na stronie Urzędu Miasta.

Zmiany w ścieżkach rowerowych

Jak informuje na swoim profilu społecznościowym, radny Robert Górski, zmiany na ul. Osiedle Śląskie dotyczyć będą też ścieżek rowerowych. – Beznadziejny polbruk zastąpi asfalt. Bardziej przyjazna będzie również geometria. Do tego pojawi się to, co rowerzyści lubią najbardziej, czyli ciągłość nawierzchni na przejazdach, krawężniki wtopione na 0 centymetrów, linia osiowa oraz oddzielenie od chodnika o szerokości 2 metrów, na którym spokojnie minie się trzech pieszych, którzy nie będą musieli wchodzić na drogę dla rowerów – pisze R. Górski.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)