24.2 C
Zielona Góra
środa, 7 czerwca, 2023

Natalia Dziadura, zielonogórska pisarka promuje powieść w Bibliotece Norwida!

Wiadomości

Natalia Dziadura, która na co dzień pracuje w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze, wydała powieść „Ten Zły”. Jest to literacki debiut muzealniczki. Spotkanie autorskie wokół książki odbędzie się dziś (25.10) o godzinie 18.00 w mediatece Góra Mediów w Bibliotece Norwida.

Natalia Dziadura debiutuje z powieścią erotyczną

„Ten Zły” to literacki debiut zielonogórzanki, która na co dzień pracuje w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze w Ochli. Natalia Dziadura w swojej powieści ożywia ducha słowiańskich legend, ale także zwraca uwagę na ukryte kobiece pragnienia. Zielonogórzanka zdecydowała się opisać historię, która nie tylko dotyka rodzimej mitologii, ale także jest powieścią o zabarwieniu erotycznym. Spotkanie w Bibliotece Norwida będzie okazją do poruszania tematów tabu, słowiańskiej mitologii, a także poznaniu twórczości Natalii Dziadury. Spotkanie z pisarką poprowadzi Magdalena Faron.

„Ten Zły” – o czym jest powieść?

„Pełna namiętności historia rodem ze słowiańskich legend.

Ponad pół wieku temu pewna kobieta wezwała boga podziemi, by uratować najdroższe istoty. Teraz jej potomkini musi zapłacić krwią, którą mu wtedy obiecano.

Lilianna dowiaduje się, że odziedziczyła po swoich pradziadkach dom na wsi. Spodziewa się ledwo stojącej rudery, tymczasem odkrywa doskonale funkcjonujące gospodarstwo. Aż zbyt idealne, zupełnie jakby ktoś sprawował nad nim nieustającą opiekę. Kim jest dziwny mężczyzna przedstawiający się jako Iwar Wels? Z pewnością coś ukrywa, ale otaczający go nimb tajemnicy tylko mocniej wpycha dziewczynę w jego ramiona.

Lila odkrywa, że niesamowite istoty ze słowiańskich legend są bardziej realne, niż mogła przypuszczać, a historia jej własnego rodu bardziej niezwykła niż niejedna baśń.” – opis wydawnictwa.
Książka została wydana 12 maja 2021 roku nakładem Wydawnictwa Kobiecego.

Zobacz również: Wojciech Kazieczko – zielonogórzanin zadebiutował w zawodowym MMA

- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

o Zielonej