22.4 C
Zielona Góra
niedziela, 19 maja, 2024

Światowy Dzień Czytania Tolkiena w Norwidzie już w sobotę!

Wiadomości

Światowy Dzień Czytania Tolkiena obchodzony jest hucznie i w rozmaitej formie. W zielonogórskiej książnicy, w Bibliotece Norwida od lat pielęgnowany jest ten zwyczaj. Co roku fragmenty książek Tolkiena czytane są przez znanych i lubianych zielonogórzan. Często towarzyszą im rozmaite konkursy i inscenizacje, jak będzie w tym roku?

Światowy dzień Czytania Tolkiena – już w sobotę!

Mediateka Góra Mediów i Filia nr 5 Biblioteki Norwida zapraszają na wydarzenie, które odbędzie się już w sobotę (26.03) w godz. 11.00-15.00 w mediatece Góra Mediów (gmach główny Biblioteki Norwida, al. Wojska Polskiego 9). Tegoroczne wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Wszyscy Czytamy Tolkiena”, a zatem każdy będzie mógł przeczytać na głos swój ulubiony fragment z książek „Hobbit, czyli tam i z powrotem” czy „Władcy Pierścieni”. Ponadto, w programie:

  • Głośne czytanie „Władcy Pierścieni” J.R.R. Tolkiena przez zaproszonych gości, wystąpią:: Agnieszka Der (dziennikarka z RMF MAXXX), dr Teresa Samulczyk, Artur Beling (aktor, Teatr Rozrywki Trójkąt), Lech Mackiewicz (aktor, reżyser).
  • Rozgrywki w gry planszowe z uniwersum Tolkiena, współorganizowane przez Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra.
  • Konkurs „I kto to mówi?”, z wiedzy o bohaterach „Władcy Pierścieni”.
  • Warsztat plastyczny dla najmłodszych.
  • Konkurs na pomysłowe przebranie.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Event skierowany jest do wszystkich miłośników Tolkiena bez względu na wiek.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)