13.4 C
Zielona Góra
środa, 19 czerwca, 2024

Lubuskie Wawrzyny 2021: kto otrzyma statuetkę literacką i naukową?

Wiadomości

Lubuskie Wawrzyny 2021 zbliżają się wielkimi krokami. Już w czwartek (24.02) odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród w kategoriach Lubuski Wawrzyn Literacki i Lubuski Wawrzyn Naukowy. Kto w tym roku został nominowany?

Lubuskie Wawrzyny 2021 nominacje

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim zapraszają na uroczystość wręczenia nagród dla najlepszej lokalnej publikacji naukowej i literackiej za rok 2021. Będzie to już 28 edycja Literackiej Nagrody oraz 17 przyznania Wawrzynu Naukowego. W tym roku organizatorzy zrezygnowali z nagrody dziennikarskiej.

Lista nominowanych w obu kategoriach:

 • Jarosław BarańczakZnak, Zielona Góra 2021 (Wydawca Pro Libris – Wydawnictwo WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze).
 • Leszek C. BelzytZielona Góra około 1700 roku. Struktura ludności w świetle spisów podatkowych, Zielona Góra 2021 (Wydawca Oficyna Wydawnicza Uniwersytetu Zielonogórskiego).
 • Marek BiszczanikGrünberg in Schlesien. Językowy obraz dziejów miasta w monografii Hugona Schmidta (1922) i jego źródłach. Studium filologiczne. Część I. O języku kronik i dokumentów do roku 1740, Zielona Góra 2021 (Wydawca Oficyna Wydawnicza Uniwersytetu Zielonogórskiego).
 • Maria BorczW gąszczu niebieskich migdałów, Warszawa 2021 (Wydawnictwo Pisarze.pl).
 • Maria Jolanta FraszewskaPłonące języczki. Wiersze wyświetlane elektronicznie na murach kamienicy przy ul. Brackiej 1 w Krakowie w latach 2013-2019, Zielona Góra 2021 (Wydawnictwo Organon).
 • Bartłomiej GruszkaAtelier fotograficzne w dawnej Zielonej Górze (Grünberg in Schlesien), Zielona Góra 2021 (Wydawcy Fundacja Tłocznia w Zielone Górze, Fundacja Archeologiczna w Zielonej Górze, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze).
 • Natalia HaczekGłód, Zielona Góra 2021 (Wydawca Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry WINNICA).
 • Zbigniew Kozłowski.
 • Igor MyszkiewiczIlustrowana kronika Zielonej Góry. The Illustrated Chronicle of Zielona Góra, Zielona Góra 2021 (Wydawca Stowarzyszenie Forum Art.).
 • Przemysław PiotrowskiKrew z krwi, Warszawa 2021 (Wydawnictwo Czarna Owca).
 • Alfred SiateckiSzwindel w Grünbergu, Zielona Góra 2021 (Wydawca Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry WINNICA).
 • Przemysław SłowińskiW okowach niewoli. Polscy oficerowie w Oflagu II C Woldenberg podczas II wojny światowej, Gorzów Wielkopolski 2021 (Wydawca Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim).
 • Mariusz SobkowiakOpowieści z czasów zarazy, Gorzów Wielkopolski 2021 (Wydawca Stowarzyszenie na rzecz Innowacji Społecznych NOVUM w Gorzowie Wielkopolskim).
 • Irena Zielińska.
 • Krzysztof ZiemskiKonteksty nieodległe, Zielona Góra 2021 (Wydawca Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry WINNICA).

Uroczystość odbędzie się 24 lutego 2022 o godz. 18.30 w sali im. Janusza Koniusza w Bibliotece Norwida w Zielonej Górze. Transmisja online dostępna na stronie zielonogórskiej książnicy.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)