15.7 C
Zielona Góra
piątek, 17 maja, 2024

Tydzień Bibliotek 2022. Biblioteka Norwida zaprasza na wydarzenia!

Wiadomości

Tydzień Bibliotek 2022 odbędzie się w dniach  8-15 maja w całej Polsce – również w Bibliotece Norwida. To ogólnokrajowe święto bibliotek inicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W tym roku imprezy kulturalne w bibliotekach w całym kraju, odbędą się pod hasłem: Biblioteka – Świat w jednym miejscu.

Tydzień Bibliotek 2022 w Norwidzie

Biblioteka Norwida zaprasza na szereg wydarzeń dedykowane dzieciom, młodzieży oraz dorosłym. Nie zabraknie spotkań autorskich, wystaw artystycznych oraz zabaw i warsztatów dla dzieci. Zielonogórski Norwid przygotował ogrom atrakcji, warto więc sprawdzić, co najbardziej do Was przemawia i zarezerwować wolny czas na biblioteczne wydarzenia.

Tydzień Bibliotek 2022 – harmonogram imprez Biblioteki Norwida w Zielonej Górze

Książka naszym skarbem – wystawa prac Klubu Fotograficznego “Fotooko” Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 
4 maja-30 czerwca, Filia nr 12, ul. Morelowa 34; Filia nr 4, ul. Podgórna 45 (do 15.06.)

Promocja książki 1200 gramów szczęścia Marty Maciejewskiej, autorki książek Sekret bodyguardaUcieczka bodyguarda, zielonogórzanki, tancerki, założycielki szkoły tańca Dance Art.
Prowadzenie Roman Wojciechowski. 5 maja, godz. 18.00, Sala im. Janusza Koniusza, al. Wojska Polskiego 9

Kino na Ptasiej – projekcja filmu Generał w reż. Bustera Keatona; film niemy z 1926 r.; 1h 19’ 6 maja, godz. 18.00, ul. Ptasia 32

Podcast ZAPLECZE alternatywa nastrój las – 35. edycja.
6 maja, godz. 22.00, Lubuskie Laboratorium Książki GreenBook, ul. Makowa 12

Powrót do minionego czasu wystawa obrazów Reginy Woźniak, członkini grupy plastycznej „Babie lato” Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. 7 maja-30 czerwca, w godz. otwarcia, Filia nr 1, ul Ptasia 32

#detektywinauki – Wybuchowa Sobota – zajęcia dla dzieci od 3 roku życia. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, czym jest lawa, gdzie się znajduje i jak bardzo jest niebezpieczna. Każdy stworzy lawową lampę z kakao i kilku innych składników. Zapisy pod nr tel. 68 45 32 610. 7 maja, godz. 11.00, Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży, al. Wojska Polskiego 9.

Tam byłam [Israel, Maroco, Turkey] wystawa fotografii ulicznej Katarzyny Mocek. Wernisaż 7 maja, godz. 13.00, Filia nr 1, ul. Ptasia 32.
Wystawa czynna do 30 czerwca.

Majowy Kiermasz Książek – w ofercie książki o różnej tematyce dla dzieci i dorosłych. Ceny już od kilku złotych. Ponadto duży wybór płyt winylowych z muzyką poważną, filmy DVD oraz audiobooki.
9-14 maja, godz. 10.00-17.00; w sobotę 10.00-14.00, namiot przed Biblioteką Norwida, al. Wojska Polskiego 9.

Czytanie wzmacnia wyobraźnię pokonkursowa wystawa prac uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Adama Mickiewicz w Zielonej Górze. 9 maja, godz. 12.00,
Filia nr 11, ul. Ptasia 32. Wystawa czynna do 31 maja.

Twórczo i kreatywnie w bibliotece – warsztaty rzeźbienia w mydle adresowane do dzieci wraz z opiekunami. Prowadzenie Hanna Najdowska. Obowiązują zapisy, tel. 68 45 10 892 9 maja, godz.16.30, Filia nr 11, ul. Ptasia 32

Jej malowanie wernisaż wystawy malarstwa Izabeli Sak i fotografii Romana Czarneckiego (zapis pracy twórczej artystki) 9 maja, godz. 18.00, Galeria Biblioteki Norwida, al. Wojska Polskiego 9

Wiosenny przegląd poetycki – prezentacje wierszy regionalnych twórców na wybrany temat. W przeglądzie może wziąć udział każdy od 15. roku życia, kto napisze jeden wiersz na temat: „pokój” lub „bezpieczeństwo” i prześle go do 6 maja na adres a.ginko@biblioteka.zgora.pl; tel. 68 45 44 754.
9 maja, godz. 18.30, Klub Pro Libris im. Andrzeja K. Waśkiewicza, al. Wojska Polskiego 9

Konkurs kryminalny online z nagrodami.
10 maja, godz. 10.00-21.00, FB Filie Biblioteki Norwida, Filia nr 2, os. Pomorskie 13

Manga w Bibliotece, Biblioteka w Mandze – edycja specjalna cyklu Mangowe Pogaduchy.
10 maja, godz. 15.00, Mediateka Szklana Pułapka, ul. Wrocławska 12A (Palmiarnia)

Opowieści ze świata Noblistów – Po sąsiedzku Güntera Grassa. Spotkanie dla pasjonatów literatury. Prowadzenie Małgorzata Grelak.
10 maja, godz. 16.00, Lubuskie Laboratorium Książki GreenBook, ul. Makowa 12

Cztery noce i jeden dzień z kryminałem – zielonogórska intryga kryminalna. Spotkanie autorskie z Alfredem Siateckim. Fragmenty książek autora będą czytane przez aktorów. Prowadzenie Natalia Dyjas-Szatkowska.
10 maja, godz. 18.00, Mediateka Góra Mediów, al. Wojska Polskiego 9

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke oraz Hubertem Klimko-Dobrzanieckim, wstęp wolny. 11 maja, godz. 17.00, Filia nr 1, ul. Ptasia 32

Cztery noce i jeden dzień z kryminałem – zielonogórska intryga kryminalna. Spotkanie z prokuratorem Zbigniewem Fąferą. Spotkanie prowadzi Natalia Dyjas-Szatkowska.
11 maja, godz. 18.30, Mediateka Góra Mediów, al. Wojska Polskiego 9

Forpoczta II 8(11). Kozzi Film Festiwal Bernd Buder i Joshua Jádi prezentują laureatów FilmFestival Cottbus 2021. Projekcja filmu Żeby nie było śladów.
12 maja, godz. 18.00, Sala im. Janusza Koniusza, al. Wojska Polskiego

Moja budowla z klocków Lego – wernisaż wystawy zdjęć wykonanych przez dzieci i ich rodziców. Wręczenie nagród za udział w akcji. 12 maja, godz. 17.00,
Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży, al. Wojska Polskiego 9

Podróże po Polsce, cz. I – Kraków – zajęcia dla dzieci z Ukrainy.
13 maja, godz. 9.00, Filia nr 9, ul. Podgórna 45

Biblioteka rusza w świat: w poszukiwaniu ptasich odgłosów – leśny spacer dla dzieci i dorosłych z drem Pawłem Czechowskim.
Obowiązują wcześniejsze zapisy, tel. 68 45 10 892
13 maja, godz.17.00, Filia nr 1 i 11, ul. Ptasia 32

Cztery noce i jeden dzień z kryminałem – zielonogórska intryga kryminalna. Spotkanie autorskie z Marcinem Radwańskim.
13 maja, godz. 18.00, Mediateka Góra Mediów, al. Wojska Polskiego 9

Czytanie na Drugie Śniadanie – spotkanie z książką i warsztatem plastycznym – dla dzieci wraz z opiekunami.
Zapisy tel. 68 45 32 610. 14 maja, godz. 11.00, Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży, al. Wojska Polskiego 9

Cztery noce i jeden dzień z kryminałem – zielonogórska intryga kryminalna. Gry bez prądu o tematyce kryminalnej z zielonogórskim Klubem Fantastyki Ad Astra.
14 maja, godz. 11.00 -15.00, Mediateka Góra Mediów, al. Wojska Polskiego 9

Noc Muzeów 2022 w Muzeum Ilustracji Książkowej w Zielonej Górze, ph. Nocna przygoda z Rupakami. Motyw przewodni – twórczość plastyczna Elżbiety Gaudasińskiej. W programie: „rupakowy” konkurs, wykonanie laurki dla mamy z okazji z Dnia Mamy, „czarne” warsztaty czyli odbijanie grafik na prasie, zwiedzanie ekspozycji Muzeum.
14 maja, godz. 19.00-22.00, Muzeum Ilustracji Książkowej Biblioteki Norwida, al. Wojska Polskiego 9

Cztery noce i jeden dzień z kryminałem – zielonogórska intryga kryminalna. Złe miejsca, mroczne dzielnice – otwarcie wystawy pocztówek dawnej Zielonej Góry z kolekcji Bartłomieja Gruszki oraz wykład dr Aliny Polak-Woźniak pt. Przestępstwa kryminalne w Zielonej Górze (XVII-XKX w.).
16 maja, godz. 18.00, Mediateka Góra Mediów, al. Wojska Polskiego 9

Tydzień Bibliotek 2022: Złap LiterakaŚwiat w jednym miejscu 

Gra miejska w której czytelnicy muszą odwiedzić jak najwięcej agend udostępniania i zdobyć jej pieczątkę – łącznie można zdobyć ich 14:

 • F.1,
 • F.2,
 • F.3,
 • F.4,
 • F.5,
 • F.6,
 • F.8,
 • F.9,
 • F.11,
 • F.12,
 • Mediateka Szklana Pułapka,
 • Lubuskie Laboratorium Książki Green Book,
 • Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży – Biblioteka Pana Kleksa,
 • Mediateka Góra Mediów.

  Gra będzie trwała od 23 kwietnia (Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich) do 13 maja. Ogłoszenie gry na stronie biblioteki Norwida i na FB Filii Biblioteki Norwida w Zielonej Górze. Wypełnioną kartę należy dostarczyć do dowolnej Filii biorącej udział w grze do 13 maja – po tym czasie karty nie będą przyjmowane.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)