12.4 C
Zielona Góra
niedziela, 3 marca, 2024

Zielonogórskie schronisko dla zwierząt czeka przebudowa

Wiadomości

Zielonogórskie schronisko dla bezdomnych zwierząt doczeka się swojej przebudowy. Mieszkańcy zdecydowali o tym, jak ma wyglądać nowe przytulisko dla czworonogów. Projekt wart jest co najmniej 10 mln złotych. Jak będzie wyglądać po przebudowie?

Zielonogórskie schronisko zmieni się nie do poznania

Na platformie Urzędu Miasta w Zielonej Górze, można było zagłosować za jednym z dwóch projektów podanych do publicznych konsultacji. Mieszkańcy mieli ostateczny wpływ na wygląd zielonogórskiego schroniska dla zwierząt. Zwycięski wariant B, zakłada wybudowanie dwukondygnacyjnej kociarni i dodatkowo bawialni dla kotów. Psy również będą przebywać w dwukondygnacyjnych pomieszczeniach. Na zewnątrz będzie psi plac zabaw, a w kolejnym zabudowanym pomieszczeniu znajdzie się psia bawialnia wraz z pomieszczeniem gospodarczym. Zwierzęta nie będą już mieszkały w klatkach, ale boksach. Nie zabraknie również lecznicy dla zwierzaków. Pomieszczenia będą odpowiednio ocieplone i wyciszone. To zniweluje hałas dobiegający z zielonogórskiego schroniska. Dzięki temu sąsiedztwo z przytuliskiem nie powinno przeszkadzać mieszkańcom osiedla. Dalsze prace nad realizacją zadania zostaną rozpoczęte w 2022 roku, po ogłoszeniu przez miasto przetargu i wyłonieniu zwycięskiej firmy, która zajmie się przebudową zielonogórskiego schroniska. 

- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOMETanie noclegi Zielona Góra

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)