6.4 C
Zielona Góra
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Zgłoś swój podatek za pośrednictwem usługi Twój e-PIT

Wiadomości

„Dzięki usłudze Twój e-PIT dostępnej w e-Urzędzie Skarbowym, rozliczenie podatku staje się szybkie i komfortowe. Zauważamy rosnące zainteresowanie wśród podatników – w bieżącym roku za naszym pośrednictwem złożono już ponad 2 miliony deklaracji” – stwierdził Marcin Łoboda, wiceminister finansów i szef Krajowej Administracji Skarbowej.

Twój e-PIT w liczbach

Podatnicy korzystający z usługi złożyli już ponad 2 mln formularzy PIT za 2023 rok, w tym:

  • 1 mln 819 tys. deklaracji PIT-37,
  • 87,9 tys. deklaracji PIT-28,
  • 36 tys. deklaracji PIT-38,
  • 49,8 tys. deklaracji PIT-36.
  • • 1,6 tys. deklaracji PIT 36L
  • 4 tys. oświadczeń PIT-OP.
  • 2 tys. deklaracji PIT-DZ.

Jak się zalogować do e-Urzędu Skarbowego i usługi Twój e-PIT?

Twój e-PIT działa przez całą dobę i można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu. Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie w e-Urzędzie Skarbowym (e-US), na stronie podatki.gov.pl.

Do e-Urzędu Skarbowego można zalogować się za pośrednictwem login.gov.pl, identyfikując się Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem, poprzez bankowość elektroniczną lub aplikacją mObywatel. Te formy logowania pozwalają w pełni korzystać ze wszystkich funkcjonalności e-Urzędu Skarbowego. 

Dodatkowo do samej usługi Twój e-PIT wciąż można zalogować się także danymi podatkowymi.

E-korespondencja w e-Urzędzie Skarbowym

Dzięki e-korespondencji podatnicy mają możliwość odbierania i wysyłania pism ze swojego konta w e-Urzędzie skarbowym. Funkcjonalność ta pozwala załatwić większość spraw podatkowych w szybki i prosty sposób, bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym.Dzięki e-korespondencji zaświadczenia o dochodach, przychodach, czy o braku zaległości możemy uzyskać w serwisie bezpłatnie w zaledwie w kilka minut. Usługę można aktywować np. przy okazji logowania do e-US w związku z rozliczeniem podatku.

Z e-Urzędu Skarbowego korzysta obecnie ponad 14 mln użytkowników. Ponad 1,5 mln z nich już wyraziło zgodę na e-korespondencję z administracją skarbową.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)