17.6 C
Zielona Góra
piątek, 17 maja, 2024

Centrum Pomocy Ukrainie w Zielonej Górze. Miasto organizuje zbiórkę

Wiadomości

Centrum Pomocy Ukrainie w Zielonej Górze zostało powołane przez prezydenta miasta Janusza Kubickiego oraz klub Zielona Razem oraz Stowarzyszenie Warto Jest Pomagać. W siedzibie stowarzyszenia w Parku Tysiąclecia rozpoczęła się zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla mieszkańców Ukrainy.

Centrum Pomocy Ukrainie Zielona Góra

Jak informuje Urząd Miasta Zielona Góra, pierwsze paczki z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych z środkami medycznymi, maseczkami i fartuchami trafiły już do potrzebujących. Teraz miasto dołącza do akcji wspierania mieszkańców dotkniętej wojną Ukrainie. Do Centrum Pomocy Ukrainie można przynosić materace, środki higieniczne, medyczne, koce i śpiwory, a także ubrania. Szacuje się, że do Polski trafi około 5 mln Ukraińców. Jak informuje UM, mieszkańcy sołectw są otwarci na przyjęcie pod swój dach uciekających przed wojną Ukraińców. Podobną deklarację można zobaczyć w mediach społecznościowych na profilach należących do wielu zielonogórskich aktywistów. Miasto zachęca również pracodawców, którzy są otwarci na zatrudnienie w swoich przedsiębiorstwach mieszkańców Ukrainy. Natomiast Stowarzyszenie Warto jest Pomagać, pracuje również nad wsparciem psychologicznym dla Ukraińców, którzy dotrą do Zielonej Góry.

Potrzebne artykuły, a także oferty pomocy, zakwaterowania oraz pracy można kierować tutaj:

Stowarzyszenie Warto Jest Pomagać
ul. Wazów 3, Zielona Góra
tel. 603 551 757

Na stronie stowarzyszenia w mediach społecznościowych, można znaleźć niezbędne numery telefonów. Znajdują się tam także informacje o godzinach, w których można przychodzić do placówki.

Zobacz również: Loty do Lwowa odwołane!

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)