12.4 C
Zielona Góra
niedziela, 3 marca, 2024

„Cyfrowy doktor” wsparciem dla pogotowia

Wiadomości

„Cyfrowy doktor”, to system który może wesprzeć Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze. Projekt umożliwia łączność ratownika z lekarzem koordynującym. Inwestycja jest obecnie w planach i będzie przedmiotem obrad Sejmiku Województwa.

Cyfrowy doktor – co to takiego?

Jak informuje Urząd Marszałkowski, podobny system już od kilku miesięcy wspiera Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie Wielkopolskim. „Cyfrowy doktor” umożliwia utworzenie stanowiska lekarza koordynującego, który za pomocą konsoli operatorskiej i łączności satelitarnej ma bezpośredni kontakt z zespołami ratownictwa medycznego. Ponadto system zminimalizuje problem braku obsady lekarskiej w karetkach pogotowia. A to wszystko dzięki zdalnej konsultacji z lekarzem, który dokona wstępnej selekcji pacjentów, którzy potrzebują pilnej wizyty na SOR. Wynikiem tego działania ma być skrócenie czasu oczekiwania na przyjęcie na oddział tych pacjentów, którzy potrzebują pilnej pomocy. Wszystko to, ma pomóc podnieść jakość świadczonych usług. Na nowy system wsparcia zielonogórskiego pogotowia, zarząd przeznaczył 997,3 tys.zł. W skład inwestycji wchodzi m.in. wybudowanie systemu łączności bezprzewodowej, zakup serwera wraz z oprogramowaniem, konsolę operatorską, moduł łączności satelitarnej. Zostanie także zorganizowane miejsce lekarza koordynującego i zakup niezbędnego sprzętu dla zespołów medycznych, co umożliwi łączność z lekarzem.

- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOMETanie noclegi Zielona Góra

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)