25.4 C
Zielona Góra
środa, 7 czerwca, 2023

Zmiany w rozkładzie jazdy MZK. Ważna informacja dla pasażerów

Wiadomości

Zmiany w rozkładzie jazdy MZK obowiązywać będą od 1 kwietnia 2022 roku i dotyczą linii, na których dotychczasowy rozkład, skarżyli się pasażerowie.

Zmiany w rozkładzie jazdy MZK – 1 kwietnia 2022r.

Z powodu licznych wniosków mieszkańców Zielonej Góry, zmiany dotyczą linii autobusów poruszających się na obszarze Chynowa, Zawady, Krępy oraz Jan.

Autobusy linii nr 22 

Od 1 kwietnia, autobusy linii nr 22 będą jeździć na trasie:

DWORZEC GŁÓWNY – Staszica – Sulechowska – Poznańska – Zawada – Krępa – Os. Kolorowe – CHYNÓW

Zmiany na trasie linii nr 22, wynikają z wielu wniosków mieszkańców o przywrócenie trasy przez ulicę Poznańską i obsługę przystanków „Zawada Chmielna”. Jak informuje MZK Zielona Góra – „Rozkład jazdy linii nr 22 został skoordynowany na pętli w Chynowie w taki sposób, aby po przyjeździe autobusu z Zawady przez Krępe do Chynowa w ciągu kilku minut możliwa była przesiadka na autobus linii nr 1 i 17„. Podobnie jest w przypadku przesiadek z autobusu linii nr 1 lub 17 kończącego trasę na pętli w Chynowie do autobusu linii nr 22 rozpoczynającego kurs z Chynowa przez Krępe i Zawadę. Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze, podaje że pierwszy kurs z Jan o godz. 4:52 oraz ostatni do Jan o godz. 22:36, będzie realizowany przez linię nr 1, poruszającą się na trasie Jany – Jędrzychów.

- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

o Zielonej