22.4 C
Zielona Góra
niedziela, 19 maja, 2024

Rower miejski wkrótce wraca na zielonogórskie trasy!

Wiadomości

Zbliża się wiosna, a wraz z nią powrót na rowery – również te miejskie! Jak podaje Urząd Miasta w Zielonej Górze na trasę, po krótkiej zimowej przerwie, powraca zielonogórski rower miejski! Kiedy będziemy mogli skorzystać z ZRM? Już za momencik!

Rower miejski powraca już w marcu!

Rower miejski to jeden z ulubionych środków komunikacji, zielonogórzan! Od momentu wprowadzenia go na ulice miasta, zyskał ogromne grono sympatyków. Po trzech miesiącach przerwy, będziemy mogli znów się nim cieszyć. Tegoroczny sezon na ZRM rozpoczniemy już 1 marca, a rowery użytkować będziemy mogli, aż do 30 listopada 2023! Podobnie, jak w ubiegłym roku do dyspozycji będziemy mieli:

  • 40 stacji rowerów miejskich,
  • 400 rowerów: w tym cargo.

Podczas zimowej przerwy, rowery przeszły przegląd techniczny i zadbano o ich renowację i wymianę elementów eksploatacyjnych jak: hamulce, linki, pancerze oraz opony. Sprawdzono również sprawność oświetlenia.

Przyszłość roweru miejskiego zależy od tego roku!

Czy rower miejski zostanie z nami na kolejne sezony? To zależy od tego, jaką popularnością będzie cieszył się w nadchodzącym sezonie. W przypadku spadku zainteresowania, Urząd Miasta będzie rozważał czy dalej finansować system wypożyczeń miejskiego roweru, czy te same środki przeznaczyć na budowę kolejnych ścieżek rowerowych.

Operatorem systemu jest firma Nextbike, z którą miasto ma podpisaną umowę do końca tego roku. Według danych operatora, w ubiegłym roku dokonano 82.661 wypożyczeń roweru miejskiego. Jednak wraz z popularnością elektrycznych hulajnóg oraz faktu, że wielu zielonogórzan zdecydowało się zakupić własne rowery.

Ile kosztuje wypożyczenie zielonogórskiego roweru miejskiego?

Opłata wstępna za korzystanie z ZRM to koszt 10 zł. Wypożyczenie roweru do 20 minut jest bezpłatne, zaś za przejazd od 21 do 60 minuty zapłacimy tylko 2 złote. Każda kolejna godzina to dodatkowe 4 zł. Opłaty są pobierane dopiero po zakończeniu jazdy – czyli zaparkowania roweru na stacji wypożyczeń.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)